Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Олексій Греков: «Все до чого не доторкнеться держава, перетворюється на щось неїістівне і з поганим запахом…»
13 грудня 2014, 00:41 Друк

Директор зі стратегічного розвитку приватної школи «Афіни» аргументує в блозі на ТСН шкідливість запровадження обов’язкових уроків патріотичного виховання в школах.

«На уроках патріотичного виховання дітям в кращому випадку буде нудно, в гіршому - їм назавжди відіб'ють бажання бути патріотами. Кажуть, цар Мідас одним дотиком перетворював гній на чисте золото. Нашу державу так і кортить назвати «Мідасом навпаки»: все, до чого вона не доторкнеться, перетворюється на щось неїстівне і з поганим запахом. 

Ні, я зараз не про Міністерство інформації, хоча хід ваших думок, безумовно, вірний. Я про уроки патріотичного виховання. Не чули? Їх збираються ввести в школах в самий найближчий час. Я за патріотизм. Я вважаю себе патріотом, незважаючи на те, що сам пишу на "Південно-східному діалекті української мови". Але я уявляю собі «Марьванну», якій щойно зрізали надбавку, укрупнили клас і додали "урок патріотизму" без зміни і без того девальвованої зарплати ... 

О! вона розповість, як Батьківщину любити! Ні, «Марьванна», звичайно, буде вимовляти правильні слова і суворо спитає з тих, хто не проявить себе на уроці належним чином. Аякже! Адже якщо є уроки, до них обов'язково додасться програма патріотичного виховання, розроблена шанованими професорами з комсомольсько-партійним минулим в спеціально створеному для цього Інституті патріотичного виховання. Все це буде. Але результат виявиться прямо протилежним очікуваному. Не вірите? Готовий посперечатися на мішок картоплі. На жаль, я все це одного разу проходив - у брежнєвські часи розвинутого соціалізму, що переходить у недорозвинений застій. Я ситий по горло казенним патріотизмом, коли любов до Батьківщини насаджувалася зверху і перетворювалася на примус. О, ці незабутні політінформації з читанням вирізок з "Комсомольської правди"! Одна новина, як у "них" все погано, і друга, як у "нас" все добре. О, ці незабутні уроки лукавства і марнослів'я з обговоренням "Малої землі" і "Відродження", геніальних творів видатного письменника, Генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Ілліча Брежнєва! Як приємно до відрази повернутися назад, у свою юність! І зараз, вдивляючись в обличчя окремих верховних ратників, вслухаючись у їх пишномовні промови, бачиш, як добре попрацювала радянська ідеологічна машина, яких морально всеїдних і соціально убогих індивідів виховала вона. Не-патріотів СРСР, не-громадян світу, і навіть, по факту, не-політиків. 

Ось вже дві тисячі років в християнських церквах щонеділі проводять уроки любові. Але мільярди годин проповідей зробили менше для морального виховання людей, ніж той урок, який дала нам своїм життям мати Тереза. Україна зараз виживає завдяки самоорганізації та безкорисливій діяльності волонтерів. Але давайте створимо Міністерство волонтерської діяльності: і скільки людей, які зараз купують, збирають, відвозять і лікують, стануть робити це ж саме за вказівкою чиновників? Не треба вводити уроків морального виховання. Чим менше школа займається вихованням дітей в класно-урочному форматі, тим краще для них. Не треба уроків патріотизму. Коли діти у вільний час малюють малюнки солдатам, пишуть листи, майструють вироби і відсилають їх воїнам АТО - це кращий урок, який можна собі уявити. Без команди «Марьванни». Без примусу. Не хочеш робити чи твої батьки вважають, що не варто цим займатися - не треба. Нехай патріотизм стане особистим вибором кожного. Нехай той, хто не поділяє ваших переконань, зможе, не криючись, висловити свої аргументи. Нехай ті, хто вважають себе патріотами, зможуть переконати НЕ-патріота без образ і рукоприкладства. А інакше – не вийде. Ніяк.»


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Олексій Греков: «Все до чого не доторкнеться держава, перетворюється на щось неїістівне і з поганим запахом…»