Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Олег Кашко: «Чи залишатиметься до 2031 року «Черкасиводоканал» у власності громади, чи буде спроданий за борги?..»
26 січня 2015, 18:17 Друк

Депутат Черкаської міської ради Олег Кашко – про останню, доленосну для  міста,  сесію міської ради. 

Вперше місто прийняло бездефіцитний бюджет - попри заклики  із боку  міського голови прийняти  бюджет із дефіцитом у 40 мільйонів гривень. Ці  40 мільйонів  - це  зарплати наших медиків та  вчителів:  висловлювалось припущення, що Кабмін усе одно виділить ці кошти до кінця 2015 року.  Я  не виключаю  такого варіанту – але чи  мали ми право на такий ризик, коли сьогодні пріоритетом для уряду є забезпечення потреб наших військових у зоні АТО.

У країні точиться повномасштабна війна, кошти передовсім  спрямовуються на захист країни. Поділяючи ці пріоритети, ми все одно не могли допустити,аби багатотисячні родини наших вчителів та лікарів  опинилися заручниками цієї ситуації.  Чому  люди повинні жити під загрозою можливої системної невиплати зарплат? Їм доведеться думати,  за  що вони житимуть, сплачуватимуть комунальні платежі, одягатимуть  та годуватимуть дітей. Міському ж голові  у цей час доведеться їздити до Кабміну із  системними  проханнями виділити Черкасам кошти  на зарплати нашим вчителям  та лікарям…

Ми маємо розуміти: війна може не  обмежитись Донецьком  та Луганськом.  Ворог настроєний іти до кінця у намірі окупувати нашу країну.  Тому першочерговим завданням є підсилення нашої армії та військово-промислового комплексу.

За умов, коли у  країні точиться війна, а власна валюта країни девальвувала майже на 300%, жоден економіст чи  фінансист не ризикне порадити взяти валютний кредит.  І, тим не менше, ми це зробили: Черкаси взяли  черговий для міста валютний кредит у 12 мільйонів доларів – для модернізації  мереж   КП «Черкасиводоканал».

Безумовно, міський колектор потребує ремонту. Проте:

економіка нашої країни перебуває у вкрай тяжкому становищі,

триває величезний спад виробництва,

національна валюта девальвувала на 300%,

всі енергоносії – газ, електроенергія, ПММ – виросли від 50% до 100%,

валютні резерви у країні – 7-9 мільярдів доларів.

Що відбувається у пікіруючій вниз економіці країни?

підвищуються існуючі та вводяться нові податки,

 заморожуються зарплати і пенсії,

зростає плата за комунальні послуги,

тотально зростають ціни на всі товари та послуги…

Але найголовніше – у нас ТРИВАЄ ВІЙНА. Як ви думаєте, наскільки охоче у країну, де триває справжня війна, йтимуть інвестори, аби вкладати у її розвиток кошти? Звісно ж, ні. А куди передовсім вкладатиме кошти уряд? Правильно, у оборону. Адже, коли агресор окупує країну, то вже грошей, напевне, вже нікому не буде треба – у країні почнеться хаос. Крім того, ми маємо валютний досвід 2008 року, коли долар із 4 гривень виріс до 8. Людей, що на той час придбали квартири за валютні кредити, виселяли із житла і вони мітингували під Кабміном та Нацбанком практично без жодних шансів відстояти свої права.

Коли, у червні 2014-го, на сесійному засідання міської ради ми уперше розглядали можливість взяття для «Черкасиводоканалу» кредиту , долар коштував 12 гривень. Минуло півроку, курс скочив до 16,50, а неофіційно – до 21-22 гривень. Як ви думаєте, скільки коштуватиме долар у 2019 році? А  у 2031-му? Спрогнозувати це просто неможливо. Але, у розрахунках по кредитній угоді, його закладено до 2031 року курсом по 16,50 гривень. 

Кожного, хто це прочитає, я прошу дати відповідь на єдине питання: чи зможуть мешканці нашого міста сплачувати за збільшеними тарифами за воду, газ, електроенергію, транспорт, продукти та одяг, отримуючи при цьому мінімальну зарплату?

Що буде із «Черкасиводоканалом» у 2019 році, коли необхідно буде гасити «тіло» кредиту? Старих і нових кредитів узято загалом на 23 мільйони доларів. А минулий рік «Черкасиводоканал» завершив зі збитками у  32 мільйони гривень. 

Чи зможе підприємство хоч коли-небудь розрахуватися із такими боргами? Адже до 2031 року більшість депутатського корпусу, що розглядала це питання, буде уже на пенсії. Буде інший міський голова, новий депутатський корпус. І розраховуватися за взяті нами кредити будуть наші діти та внуки. І чи залишатиметься до того часу «Черкасиводоканал»   у власності громади, чи буде спроданий за борги?..


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Олег Кашко: «Чи залишатиметься до 2031 року «Черкасиводоканал» у власності громади, чи буде спроданий за борги?..»