Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Валентин Бадрак: «Росія переходить на безконтактну війну, і застаріле озброєння робить українську армію вразливою»
10 лютого 2015, 12:03 Друк

Військовий експерт, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння розповів у інтерв’ю  виданню «Новое время», як модернізувати українські збройні сили і яка їм потрібна зброя.

«Українська армія зараз оснащена зброєю третього покоління. Що стосується протитанкових засобів, то це теж переважно ПТУРи [протитанкова керована ракета] старого покоління, які неефективно навіть спрацьовують.

У цей час, у нас є КБ «Луч», яке розробило цілу лінійку високоточних засобів ураження, в тому числі і протитанкових систем різного базування - і автономного, і для стрільби через канал ствола танків, бронетранспортерів і навіть для гелікоптера.

Проблема в тому, що є таке поняття, як цикл виробництва озброєння. Неможливо негайно отримати кілька сотень комплексів, які розробляє КБ «Луч». Для виробництва партії потрібно три-п'ять місяців, залежно від кількості замовлених одиниць.

Але це тільки частина проблеми. Досі не затверджено держоборонзамовлення. Це прямий недолік роботи уряду. Це ставить під загрозу терміни поставки не тільки протитанкових українських систем, а й інших систем в армію. І створює загрозу, що сили оборони України, з озброєними силами як їх ядром, змушені знову оперувати озброєннями третього покоління і знаходяться в нерівних умовах з російським терористичним угрупуванням.

Цю ситуацію потрібно змінювати. Було б правильно, якби Президент як Верховний головнокомандувач взяв би під особистий контроль і спостереження питання поставок нової техніки. Саме нової, я підкреслюю. Тому що всього за минулий рік було відремонтовано 18 тисяч одиниць озброєнь і військової техніки. В основному, мова йде про артилерійських системах, бронетехніці. Ця зброя робить наші війська уразливими, тому що воно призначене для контактної війни. А Росія поступально переходить на безконтактну війну.

Обстріли з боку сепаратистів - діють відносно української армії на поразку і не дозволяють також ефективно відповідати. Виходить, що українська армія компенсує це високим бойовим духом, мужністю, героїзмом, життями солдатів. Це потрібно перемогти, щоб зрівняти в потенціалі технічну можливість [української армії з силами сепаратистів].

Все це змушує військово-політичне керівництво просити західні держави, щоб вони поставили нам високоточні системи. У майбутньому я б не виключав нарощування стратегічної компоненти за рахунок військово-технічного співробітництва. За рахунок того, щоб шляхом отримання технологій та комплектуючих здійснювалося імпортозаміщення тих систем і комплектуючих, які поставляла Російська Федерація.

Ми завжди наводимо в приклад високоточного артилерійського боєприпасу «Квітник» [український комплекс керованого артилерійського озброєння], який був прийнятий на озброєння кілька років тому. Прекрасна зброя, але через те, що ніхто не займається питанням імпортозаміщення та організації серійного виробництва, такий боєприпас серійно не виробляється і не поставляється для наших артилерійських підрозділів. Що, звичайно ж, є прикладом не зовсім правильного підходу до забезпечення армії сучасними озброєннями.

І таких прикладів досить багато. Стосуються вони систем розвідки і зв'язку - тобто серйозних радарів, стосуються модернізації вертольотів, що дуже важливо зараз, стосуються звичайних боєприпасів і модернізації артилерійських систем.

Тільки минулого року було втрачено в ході війни більш ніж 1.240 одиниць техніки. Тому потрібно нарощування збройових можливостей. Це безпосередньо пов'язано з потенціалом і морально-бойовим духом наших військ», - зазначає військовий експерт.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Валентин Бадрак: «Росія переходить на безконтактну війну, і застаріле озброєння робить українську армію вразливою»