Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Ярослав Нищик: Здається, у Чигирина зараз є шанс!
19 квітня 2015, 12:10 Друк

У своєму блозі на ПроВсе депутат Черкаської міської ради поділився міркуваннями з приводу того чому Україна може з тріском провалити адміністративну реформу та в який саме напрямок міг би реально вплинути на життя глибинки. 

– В Україні почали проводити адміністративну реформу. Одна із її складових – добровільне об’єднання сільських громад. Спрямоване воно має бути на оптимізацію видатків та налагодження інфраструктури. Насправді ж все відбувається з одною метою – урізати видатки з державного бюджету на соціальну інфраструктуру: школи, садочки, лікарні, ФАПи.

Вихід є. Але він не простий, і за один день його не реалізувати. Потрібна зміна свідомості жителів сіл. Не потрібно змінювати життєві пріритети всіх. Достатньо отримати 5% жителів соціально та громадсько активних. По здоровому активних, з розумінням перспектив та баченнями майбутнього.

Держава виховати таких людей не змогла, та й ніколи не ставила перед собою таких завдань, окрім пустих декларацій на папері. Проте врятувати регіони, забезпечити сталий розвиток сільської місцевості можливо. Потрібна стратегія залучення інвесторів у сільську місцевість. Але не тих, хто своє завдання бачить у тупому використанні сільських земель по принципу «посіяв – зібрав», чи тих хто хоче наставити в окрузі курників.

Потрібно навчити місцеве населення заробляти не лише на городі чи в полі, а за рахунок пропозиції природної та історичної складової регіонів. Тут би яскравим прикладом могла б бути Чигиринщина. Абсолютно унікальна місцина, жителі якої можуть розвивати свої громади за рахунок туристів, що відвідують район. Жителям потрібно донести, що все має ринки збуту. А турист це не той хто лише відвідує музеї, а той хто залишає свої кошти тим хто надає йому послуги: харчування, ночівлі та інші.  Врешті решт втечі від міської суєти.

Здається, що в Чигирина зараз є шанс. Чи є він в інших регіонів?  Безперечно. Треба бажання третьої сторони, адже Микола Васильович із Довгалівки, який має в хазяйстві 5 коней сам може й не дійде до того, що вигідніше на конях катати «городських», ніж ними ж возити сіно з лугу. Йому це треба пояснити, а й дуже часто переконати.

Чи буде цим займатися держава? Не вірю в це. Не з цими чиновниками, основне завдання яких у перекладанні паперів та написанні відписок. Створення державних агенцій, фондів, трастів та контагентів ситуацію не порятує. Лише ініціатива знизу. Лише бажання нас самих навчати таких «Микол із Довгалівки». Нехай держава дає вудку, ловити рибу навчаються. Вудку зробити важче. Це якраз функція держави – не заважати. Прибрати зайву зарегульованість малого та середнього бізнесу. Якщо цього не позбутись  – провалимо ще одну реформу, як би гарно вона не виглядала.

Натомість дасть держава заробляти селянам не лише в полі, не буде ставитись як до батраків – зніме з себе тягар знищеного за два десятиліття села.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
#4 СЕЛЯНИН 27.04.2015 10:59
Игорек- поинтересуйся результатами переписи населения района ТУРЫСТЫ вскорости будет на цвынтар приезжать видпочывать и мылуваться гарнымы краевыдамы Возможно кто то на горизонте увидит возрождающуюся СВИДОМИСТЬ тАК ЧТО ПАРЕНЬ-ЛЕЗЬ НА ПОТОЛОК покы е кому тебе туды ззаду пидипхнуть
 
 
#3 и.игорь 26.04.2015 15:00
ответ простой возродить колхоз и все пойдет как по маслу.
Потрібна зміна свідомості жителів сіл.-это как як кажуть идеологи упа 3/4населення перестрелять если не примуть нациидеологию.
Не потрібно змінювати життєві пріритети всіх-прирiтет( Пріоритет (рос. приоритет, англ. priority, нім. Priorität f) —)https://uk.wikipedia.org/wiki/Пріоритет
Блин дикари пытаются кого то учить ,автору скучно в этой жизни мэлэ шо в голову пришло.
Без нормализации ситуации на Украине ,какие туристы,какие сельские жители село поднимать будут,старики что ли?У туристов в этом году отдыхнуть на днепре -потолок мечты.
Страны уже нет останутся куски областей со своей властью и армией (типа феодалраздроблености )и хоть бы выжить всем.
 
 
#2 СЕЛЯНИН 22.04.2015 09:37
прочел заголовок и подумал что в Чигирин ж-д прокладывать решили
 
 
#1 сергій зінченко 21.04.2015 09:40
згідний. Поки ми не захочемо самі, ніхто нам не допоможе. Чи будете на вшануванні у Мельниках 26 квітня?
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Ярослав Нищик: Здається, у Чигирина зараз є шанс!