Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

СЕРГІЙ ТИЩЕНКО: “На наших очах відбувається захоплення “Черкасиобленерго” олігархічними групами”
25 травня 2017, 10:02 Друк

1495689409-866 1Я вважаю, що сьогодні навкого “Черкасиобленерго” штучно створюють ситуацію, щоб довести державне підприємство до банкротства. А потім, як завжди, з’явиться інвестор (що, за моєю інформацією, вже є), який буде готовий фактично за дві копійки викупити цей актив у свою власність. І надалі вже буде отримувати із нього надприбутки. Тому переконаний, що на наших очах відбувається захоплення “Черкасиобленерго” олігархічними групами. Прибуткове підприємство намагаються зробити збитковим. Цікаво, що у 2016 році воно показало прибуток. Тим більше, що тарифи зросли. Тому збитковим подібний актив бути не може.

Взагалі це нонсенс, коли люди п’ять місяців не отримують заробітної плати. Зараз вони стали заручниками тієї ситуації, коли держава (маючи у своїй власності 71 % “Черкасиобленерго”) відстоює інтереси олігархів та їхніх приватних структур, а не своїх громадян. Якщо зараз виникне енергетичний колапс, працівники підприємства почнуть звільнятися із роботи (а вже перші факти зафіксовані) і станеться якась надзвичайна ситуація (а на Черкащині періодично подібне виникає), то хто буде ліквідовувати її наслідки? Тому проблему потрібно терміново вирішувати, зокрема першим особам держави. Люди вже доведені до відчаю і готові до рішучих дій.

Якщо розглядати ситуацію глобально, то проблема Обленерго нині одна із ключових в Україні. І мова не лише про Черкащину, а й про інші регіони держави. Все більше підприємців жаліються на монополію енергетичних компаній, які своїми космічними тарифами та незрозумілою політикою створюють жахливі умови для розвитку бізнесу.

Для прикладу, в Чернігівській області люди створили завод. І майже 40 % від суми, яку було витрачено на його будівництво, підприємці мали сплатити Обленерго за проведення електричної мережі, підключення трансформатору. І це обладнання у підсумку довелося передавати на баланс Обленерго, власники якого потім будуть отримувати із цих бізнесменів гроші за спожиту електрику за нинішніми чималими тарифами. Тому підприємці теж є заручниками цієї енергетичної монополії. У тій же Європі кожен може самостійно обирати собі постачальника електроенергії, на ринку багато компаній. А в Україні енергетика знаходиться лише у руках певних олігархів, деякі з яких ще й російського походження.

Є сподівання, що на загальну ситуацію у державі по цій сфері  нарешті звернуть увагу і правоохоронні органи. Інакше енергетично ми точно ніколи не будемо незалежними. І будуть страждати від цього всі громадяни, які є споживачами електроенергії.

Сергій Тищенко,

депутат Черкаської міської ради

джерело zmi.ck.ua


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка СЕРГІЙ ТИЩЕНКО: “На наших очах відбувається захоплення “Черкасиобленерго” олігархічними групами”