Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Весілля в Малинівці по-чигиринському!
26 червня 2012, 12:31 Друк

Весілля в Малинівці по-чигиринськіЯк ми вже повідомляли, у Чигиринському районі в суботу, 23 червня, відбувся ряд знакових заходів. У Холодному Яру Святійший Патріарх Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет освятив збудовану меценатами церкву, названу на честь справжнього українського героя – останнього кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського, який прийняв мученицьку смерть у російській неволі.

На цей захід  прибули численні гості, у тому числі депутати Верховної і обласної рад та ще, треба ж такому статися, практично всі з опозиційних політичних сил. Тож нічого дивного, що представників офіційної районної та обласної влади, які б виявили шану українському духу і волі, у цей день в цьому святому місці побачити так і не вдалося. Або ж злякалися бути поміченими в «неблагополучному» оточенні, або ж у цей час з усіх сил думали як розвинути «Чигиринщину туристичну», яка стане проривом у справі будівництва «Нової Черкащини». Навіть не маємо сумніву, що у підходящій «правильній» компанії після відповідної команди вони будуть здійснювати поясні поклони у щойно збудованій церкві. Так вже у нас заведено і всі давно вже звикли до подібних реверансів.

Та не це дивує, а дещо інше. Після заходів у Холодному Яру Микола Томенко з депутатами облради прибули у древню козацьку столицю м.Чигирин, щоб вкотре вшанувати святі для кожного українця місця і просто поспілкуватися з його мешканцями. Спілкування відбувалося на площі біля музею Б.Хмельницького. І знову жодних ознак того, що на Чигиринщині є бодай одна офіційна особа, або керівник будь-якого рангу, який хоча б із цікавості послухав, про що ж говорять хоч і опозиційні, але все таки політики, які уособлюють органи законодавчої влади і місцевого самоврядування.

Смішно було спостерігати за тим, як декілька державних службовців і працівників органів «випадково» прогулювалися неподалік, відпочивали у автомобілях за тонованим склом, намагаючись зафіксувати головні моменти вищезгаданого неподобства, а надто тих, хто насмілився туди прийти.

Це вам нічого не нагадує, панове? Та і цими піруетами теж нікого в Україні вже не здивуєш.

Хочеться запитати про інше: «Що поганого зробив для Черкащини і Чигиринщини заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко?»  Так, до його приїзду не робили суботників і не готували шикарних концертів з бенкетами. Очевидно, що цей антураж йому і не був потрібен, бо справжня мета одного з небагатьох черкаських політиків «вищої ліги» всіляко підтримувати розвиток рідного краю.

Якщо хтось забув про «7 чудес України», ініційованих Томенком з метою привернення уваги до історико-культурної спадщини, то ми нагадаємо. Запрошуємо поцікавитися яким боком у цьому проекті була представлена Черкащина і Чигиринщина.

Але ж, шановні добродії, чи не забули ви бува, за чиєї підтримки  з’явилася на світ Постанова Верховної Ради України «Про відзначення 500-річчя заснування міста Чигирина Черкаської області» Точно не забули. Бо на сайті районної і в промовах міської влади цей брендовий проект займає чільне місце.

Треба ж такому статися, що додумалися до цього не представники правильної партії, а якісь опозиціонери… І багато хто це усвідомлює та, на жаль, не може через сьогоднішній стан демократії визнати і проявити елементарну людську вихованість.

Натомість учора, 25 червня, на тій самій музейній площі в Чигирині помпезно відкривали якийсь штучний напівпамятник  (бо справжній буде потім восени) козаку Микиті Галагану, який профінансувала заможна родина із Москви.

Були тут і хліб і сіль і наша гостинність. Простий козак Галаган, звісно, фігура героїчна в українській історії, але на два корпуси обійшов на фініші отамана Петра Калнишевського по ставленню сучасних можновладців тільки тому, що цього захотіли правильні друзі-росіяни, а те, що роблять українські Томенки та Островські, поки що – «неформат».

Якось воно не так все…і де вона та політика взялася на голову роботящих українців-гречкосіїв. Спробуй вгадати кожного разу, куди чигиринському козакові сьогодні правильно крутнути шапкою-биркою і не помилитися… а ще ж треба максимально спрогнозувати що ж буде завтра. А гляди не вгадаєш…

У таких випадках знову допоможе російська класика: «Кто виноват?» і «Что делать?»

А може, пора вже жити власним розумом і мораллю? Як гадаєте? 

Данило Терпило


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
#3 ТаМаДа 30.06.2012 14:52
В кожного своя свадьба і свої гості. Якби тільки весело було :lol: :o
 
 
+3 #2 РЕМАРКА 29.06.2012 09:29
Цитую oo:
"Весілля в Малинівці" - то таку назву дали урочистим подіям що пройшли в Холодному Яру?

Ну, якщо Вам так здалося...
 
 
-3 #1 oo 28.06.2012 22:50
"Весілля в Малинівці" - то таку назву дали урочистим подіям що пройшли в Холодному Яру?
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Зенітка Весілля в Малинівці по-чигиринському!