Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Як це було: три роки тому Вова-Космос спробував заснувати в Чигирині нові традиції
12 квітня 2014, 10:27 Друк

2013-03-30-Kalash12 квітня 2011 року тодішній голова Чигиринської райдержадміністрації Володимир Калашніков уперше і, як виявилося, востаннє організував у місцевому парку «народні гуляння» з приводу Дня космонавтики.

Чигиринці, які ніякого відношення до освоєння космосу не мали, та і взагалі не звикли до подібних екстравагантних заходів, були, м’яко кажучи, здивовані такими нововведеннями.

Один з читачів РЕМАРКИ поділився з редакцією фотографіями, відзнятими того незабутнього дня.

Пропонуємо нашим читачам їх переглянути. Стаття видання «Провінція» трирічної давнини влучно описує події того дня.

Насолоджуйтеся.


Риторичне питання: який діяч з «обозу Тулуба» є найбільш «просунутим»? Ще вчора ми б сказали - зрозуміло, Влізло! Адже це Євген Миронович навчив черкаських дітей грати у футбол м'ячем для регбі! Але виявилося, що конкуренти голосно пихтять йому в потилицю. Те, з яким розмахом чудить в Чигирині голова районної адміністрації Володимир Калашніков, дає серйозні підстави висунути «гетьмана» на беззастережне друге місце хіт-параду (перше місце, зі зрозумілих причин, навічно віддано самому Сергію Борисовичу).

Ще вчора ми потішалися над дубовим гаєм, висадженим чигиринцям на честь річниці з дня «інавгурації» Тулуба. Можна було подумати - ну, перестарався товариш, не зі зла ж...

Однак свіжий номер газети «Чигиринські вісті» розвіює сумніви - це не дивацтва, це система роботи. Журналісти видання підготували розгорнутий фоторепортаж про те, як 12 квітня о Чигирині відбулося «грандіозне міське свято» - День космонавтики.

 

2014-04-12-Gazeta-1

 

Не варто ритися в довідниках і енциклопедіях: славна Чигиринщина поки не дала світові жодного космонавта. Просто Володимир Миколайович Калашніков починав трудовий шлях інженером на Харківському «Хартроні». «Гетьман» розповів журналістам «Вістей» про особисту участь у проектуванні космічних і міжконтинентальних балістичних ракет. Крім того, розповів Калашніков, він був на «Хартроні» не просто так, а - вхожий в «вищі сфери», особисто знайомий з гендиректором НВО Володимиром Сергєєвим і головним конструктором ОКБ-692 Борисом Конопльовим.

Тут, звичайно, «Мюнхгаузена» занесло. Теоретично Калашніков міг знати двічі Героя Соціалістичної Праці, лауреата Ленінської і Державної премій, доктора технічних наук, академіка Національної академії наук України Володимира Григоровича Сергєєва (ракетобудівник помер у квітні 2009 року). Але де 52-річний Калашніков примудрився познайомитися з лауреатом Сталінської премії, головним конструктором ОКБ-692 Конопльовим - загадка? Борис Михайлович Конопльов помер 51 рік тому - 26 жовтня 1960 року. Маленькому Вовчику тоді був від сили один рік. Знову-таки теоретично Конопльов міг відвідати сім'ю Калашнікова і побачити рожевощоке, радісно пукаюче немовля. Чи дає це сьогодні підстави Калашнікову говорити про особисте знайомство? Але, як видно, «гетьман» вирішив, що для Чигирина - і так зійде. Добре вже те, що в контексті особистої біографії Ціолковського з Цандлером не згадав. А міг би...

Те, що відбулося в Чигирині далі, не піддається ніякому розумному поясненню. Читаємо репортаж: «...Сюди (мається на увазі міський парк імені Тараса Шевченка) з усіх кінців йшли чигиринці - працівники підприємств і офіційних установ, службовці, представники громадськості. Організованими, яскравими колонами прокрокували... учні міських шкіл...».

Дозвольте поцікавитися: на підставі чого о другій годині дня сотні людей знімають з роботи, змушують надувати кульки і зображати радість з нагоди тріумфу радянської космонавтики? Адже 12 квітня в Україні офіційно - звичайний робочий день. Невже все це - примха одного вундеркінда, який вже в однорічному віці підказував лауреату Сталінської премії Конопльову, що в ракетоносіях «Союз» замість гасу Т-1 варто застосувати РГ-1?

А потім - «змішалися в купу коні-люди». Школярі під стягами Партії регіонів демонстрували космічні інсталяції. Співала і веселила чигиринців художня самодіяльність. Ну і куди без місцевого колориту? Охочих пригощали козацькою кашею. По завершенню - дискотека. Такий собі «гопак у скафандрі».

Славно повеселилася козацька столиця з нагоди спогадів про те, як їх «гетьман» у молоді роки біля кульмана на «Хартроні» стояв.

Так, мало не забули: з ранку Калашніков піднявся на Замкову гору і посадив там молоді ялини. «Отже, молоді ялинки, ретельно і від душі посаджені головою РДА Володимиром Калашніковим, обов'язково виростуть, - оповідає журналіст районних «Вістей». - Немає жодних сумнівів, що вони, як стрункі зелені ракети, будуть рватися до далеких зірок зі злітної площадки Замкової гори...»

Ну, друзі, якщо накотити грам десь по 400 на брата, то можна пофантазувати і ще. Наприклад про те, як з «зелених ракет» на злітний майданчик Замкової гори вилізуть «зелені чоловічки». Широкими від здивування зеленими очима подивляться вони на Чигирин, утиканий вздовж і поперек дубами і соснами Калашнікова. І розповість їм «гетьман», як Гагарін перед польотом цікавився: «Володя, слово «поїхали» пишеться через «о» чи через «а»? А генеральний конструктор Корольов якось запитав: «Володимир Миколайович, як назвемо наш корабель - «Восток» чи «Восход»?

- Про що мова, Сергій Павлович? Звичайно «Восток» - відповідав Калашніков.

А якщо накотити ще грамчиків 200, то з розкритої тверді земної повстане сам Богдан Зіновій Хмельницький і покрутить пальцем біля скроні.

- Ну ти, того... Зовсім «поїхав», Чигирине...

P.S. Номер газети «Чигиринські вісті» від 15 квітня 2011 №29 з оглушливим за силою впливу матеріалом «Чигиринці відзначили День космонавтики» навічно прописаний в нашому архіві.


Олександр Арабач

 

2014-04-12-Kosmos-1 2014-04-12-Kosmos-2 2014-04-12-Kosmos-3 2014-04-12-Kosmos-4
2014-04-12-Kosmos-5 2014-04-12-Kosmos-6 2014-04-12-Kosmos-7 2014-04-12-Kosmos-8
2014-04-12-Kosmos-9 2014-04-12-Kosmos-10 2014-04-12-Kosmos-11 2014-04-12-Kosmos-13
2014-04-12-Kosmos-14 2014-04-12-Kosmos-15 2014-04-12-Kosmos-16 2014-04-12-Kosmos-17

 

2014-04-12-Kosmos-18 2014-04-12-Kosmos-19

 AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+16 #14 той самий 19.04.2014 08:20
Да, читаючи все це розумієш і згадуеш "СВАТАННЯ В МАЛИНІВЦІ" та і не лише цю статтю - " ВЛПСТЬ МЕНЯЧЕТЬСЯ" а люди залишаються все одно ті самі, ПРИКРООООООООООООООО ОООООООО
 
 
+8 #13 супер-пупер 13.04.2014 22:34
Цитую Nomen Nescio:
А що поганого у було у цьому святкуванні??? Дітки висупили з концертом, пенсіонери поїли каші. Старше покоління згадало радянські часи. А Калашніков завжди виступав без бумажки, не те, що дехто з нинішніх "нових" керівників району - готову надруковану великими буквами доповідь без запинань та заїкань прочитати не може. Печально, що меналітет у наших людей такий, що обпаскудить когось і попліткувать - це ми завжди можемо, а якісь гарні справи зробить чи хоча б подякувати сусіду за якусь добру дрібницю - це не для нас... Діти раніше мріяли стати космонавтами, а зараз - граються в правий сектор. Печально...

А ще "гарні" проводились "столи достатку", це маленька виставка досягнень сільського господарства (при розорених селянах). Селян напрягали смажити молочних поросяток, гусяток, куряток, а потім пригощати посадовців райадміністрації. "Служаки народу" ж, щоб не ганьбитися їхали на гульбища в Адамівку. Так, Це було так гарно!
 
 
-5 #12 Краянин 13.04.2014 21:38
Цитую Гість із космосу:
А чому не написали, хто це все так гарно організував. Світлана Перевізник, яка була на посаді начальника відділу молоді РДА, а зараз стоїть на майдані. Чому не згадали колишню регіоналку, а зраз активну учасницю майдану?

А на фото її щось і не видно! Чи це вона поділилась фотографіями?
 
 
-7 #11 Культурист 13.04.2014 14:23
Цитую Гість із космосу:
А чому не написали, хто це все так гарно організував. Світлана Перевізник, яка була на посаді начальника відділу молоді РДА, а зараз стоїть на майдані. Чому не згадали колишню регіоналку, а зраз активну учасницю майдану?

Людина просто виконує свою роботу організатора масових заходів. Все. Не треба в усьому шукати політику.
 
 
+22 #10 Гість із космосу 13.04.2014 09:07
Знову об"єктивності "0"! При любій владі - будь то регіонали, чи "любі друзі",- районна газета "ЧВ" всебічно висвітлює їх діяльнісь, за це влада віддячує газеті підписчиками бюджетниками. От така споконвічна співпраця!

А чому не написали, хто це все так гарно організував. Світлана Перевізник, яка була на посаді начальника відділу молоді РДА, а зараз стоїть на майдані. Чому не згадали колишню регіоналку, а зраз активну учасницю майдану?
 
 
+56 #9 Nomen Nescio 12.04.2014 21:47
Цитую Читач:
P.S. Номер газети «Чигиринські вісті» від 15 квітня 2011 №29 з оглушливим за силою впливу матеріалом «Чигиринці відзначили День космонавтики» навічно прописаний в нашому архіві.


Чи те не та газета, де редактор сьогодні громкоголосно заявляє про свою непричетність до ПР і всього, що тво[censored]сь на її сторінках та завзято пропагує нову політику? Таким красноречивим та возвишеним слогом пише тільки вона. Тоже заставляли? Гидко.
Знову об"єктивності "0"! При любій владі - будь то регіонали, чи "любі друзі",- районна газета "ЧВ" всебічно висвітлює їх діяльнісь, за це влада віддячує газеті підписчиками бюджетниками. От така споконвічна співпраця!
 
 
+9 #8 Акакій Непийпиво 12.04.2014 16:27
Цитую Алка Зельцер:
Головне накатіть після любого свята. Що і зробили наші керівнички разом з космонавтом.

Все правильно, прийшов Цисаренко із п'янками було покінчено. Сам не пив і підлеглим не дозволяв.
 
 
+9 #7 Алка Зельцер 12.04.2014 16:12
Головне накатіть після любого свята. Що і зробили наші керівнички разом з космонавтом.
 
 
+28 #6 Все познается в сравнении 12.04.2014 16:10
Молодець "Nomen Nescio",хороший коментар. Дійсно, пора вже і хороше про людей, які цього заслуговують, писати. Калашніков В. М. розумний чоловік, але його дуже не полюбили місцеві заправили, знайшли недоліки і почали його активно виїдати. В результаті одержали Цисаренка, він дядько простий, і з ним чигиринські чиновники скоро виявили спільні інтереси і міцно здружились. Все було тіп-топ, тільки от революція помішала...
 
 
-24 #5 Юрист 12.04.2014 16:05
Ви вчитайтесь в коментарі, від деяких чуб дибки стає, ,,космонавти,, намахані. Те що район нищили мовчать ім би день космонавтики давай. То якщо ви щасливі і вам нічого крім дня космонавтики не треба, давайте через день будемо святкувать, а те що по дорогах не проідеш, в лікарнях нема чим лікувать, в школах якби до канікул дотягти, в дитсадах годують казна чим дітей і травлять, то це нічого. Лунатики ви справжні.
 
 
+31 #4 Nomen Nescio 12.04.2014 14:22
А що поганого у було у цьому святкуванні??? Дітки висупили з концертом, пенсіонери поїли каші. Старше покоління згадало радянські часи. А Калашніков завжди виступав без бумажки, не те, що дехто з нинішніх "нових" керівників району - готову надруковану великими буквами доповідь без запинань та заїкань прочитати не може. Печально, що меналітет у наших людей такий, що обпаскудить когось і попліткувать - це ми завжди можемо, а якісь гарні справи зробить чи хоча б подякувати сусіду за якусь добру дрібницю - це не для нас... Діти раніше мріяли стати космонавтами, а зараз - граються в правий сектор. Печально...
 
 
+27 #3 Іван Степанович 12.04.2014 13:01
А нічого поганого тут немає, ну відмітили День космонавтики. Я памятаю, ще був школярем, коли полетів в космос Юрій Гагарін, тоді в Чигирині був грандіозний мітинг і людей було в 10 разів більше, і раділи всі від щирого серця і пишались своєю країною. Ми школярі знали перших космонавтів всіх напам"ять і всі мріяли стати космонавтами. Противно те, що блюдолизи місцевого покрою готові прислуговувати любому начальнику, я розумію Калашникова, ну подобається йому це свято і як не говори причетний він трохи до космонавтики і не дурак. все таки кандидат технічних наук. Ну не підійшов він чигиринцям, прислали кращого- Цисаренка, цей започаткував свято, яке ближче по духу чигиринцям- День вареника. На фотографіях ті самі фізіономії із придворної челяді. Прийде новий керівник, будуть нові свята- День борщу,День сала і т. п. А для мене, День космонавтики, свято моєї юності, свято гордості за свою країну.
 
 
+25 #2 Марс атакує! 12.04.2014 11:39
Прикольні фотки! Особливо порадували третя і четверта. Гагарін і Тітов в "молодые годы".
 
 
+40 #1 Читач 12.04.2014 11:35
Цитата:
P.S. Номер газети «Чигиринські вісті» від 15 квітня 2011 №29 з оглушливим за силою впливу матеріалом «Чигиринці відзначили День космонавтики» навічно прописаний в нашому архіві.


Чи те не та газета, де редактор сьогодні громкоголосно заявляє про свою непричетність до ПР і всього, що тво[censored]сь на її сторінках та завзято пропагує нову політику? Таким красноречивим та возвишеним слогом пише тільки вона. Тоже заставляли? Гидко.
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Зенітка Як це було: три роки тому Вова-Космос спробував заснувати в Чигирині нові традиції