Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Зайцев з’ясував, що районний бюджет не безмежний. На відміну від сільських
18 липня 2012, 08:59 Друк

operatcia byudzhetСайт Смілянської райдержадміністрації знову порадував інформприводом – статтею «Голова РДА провів співбесіди з сільськими головами».

До речі, Сергій Зайцев так високо цінить співробітників відділу з питань внутрішньої політики, що намагається не навантажувати їх роботою. За новою смілянською традицією інформації на сайт РДА пишуть працівники підконтрольних владі ЗМІ. За цю статтю ми дякуємо співробітнику ТРК «Сміла ТВ» Вікторії Яшиній.

Але перейдемо безпосередньо до змісту.

Як з’ясувалося, Сергій Анатолійович Зайцев різнобічно розвинена особистість. Цього разу він показав себе фахівцем з формування бюджету.

З перших рядків статті стає зрозуміло, що два роки на посаді голови райдержадміністрації пана Зайцева дечому навчили. Дорогого варта фраза – «взагалі то будь-який бюджет не безмежний». Поспівчуваємо Сергію Анатолійовичу, адже для нього це, мабуть, велике потрясіння.

«Наскільки добре пропрацював – настільки більше і коштів матимеш у кишені. Працював погано – рахувати їх і не мрій, - продовжує різати правду-матку автор статті.

Kollektivizatsija-i-raskulachivanieАле, як стало зрозуміло, Сергій Анатолійович сумував недовго, адже організована головою РДА співбесіда проводилася «з сільськими головами стосовно надання субвенцій районному бюджету».

І хоч Смілянський район за результатами першого півріччя виконав бюджет на 138,8%, Сергію Анатолійовичу цього здалося мало. Тому, відмічає автор статті, «виникла реальна необхідність і потреба провести співбесіди з сільськими головами аби обговорити питання надання субвенцій районному бюджету».

Треба відзначити, що в часи лютування на Черкащині «руїни і безладу» (2005-2010рр.) надання субвенцій сільськими бюджетами районному не мало такого масового характеру, а фактів надання субвенцій з районних бюджетів – обласному взагалі пригадати важко. Натомість районні і сільські бюджети регулярно отримували додаткові кошти з обласного та державного. Лише з приходом нинішньої влади життя на селі так «покращилося», що сільські голови не знають, куди дівати вільні кошти. Тому потік бюджетних субвенцій зверху донизу суттєво порідшав, натомість реверсний режим руху бюджетних коштів запрацював на повну потужність.

Але районний «очільник» (тьфу, ну і слово!) має тверде переконання у своїй правоті, адже наповненню сільських бюджетів «сприяло виконання доручення голови облдержадміністрації Сергія Тулуба на переукладання угод на право користуванням земельними ділянками до 4,5 відсотків та  проведення індексації нормативно-правової оцінки земельних ділянок».

novy zem poryadokБудемо об’єктивними, крім збільшення розміру орендної плати за землю, зміни у законодавстві щодо розподілу орендної плати дали можливість сільським радам суттєво збільшити наповнення казни. Та слід пам’ятати, що робилося це саме для того, щоб полегшити життя громадам, які десятиріччями знаходяться на межі виживання. Але, йдучи на вибори, Партія регіонів, не кривлячи душею, обіцяла усім «стабільність», тож сільському електорату немає на що нарікати – доходи сільських бюджетів мусять залишатися стабільно невеликими.

На які ж видатки пропонує пан Зайцев «скинутись» сільрадам? «Це  енергоносії, якими район не у повній мірі забезпечений, а також медицина, харчування, освіта, та інші програми, серед яких і підтримка силових служб (міліції, ДАІ, та МНС)», - дає нам відповідь Вікторія Яшина.

Не будемо коментувати необхідність перерозподілу коштів по видаткам на енергоносії, медицину та освіту. Але вимагати у сільрад субвенцій для виконання програм «підтримки силових служб» – це вже верх цинізму.

Не хочемо розчаровувати Сергія Анатолійовича, але мусимо відмітити, що фінансування з районного бюджету органів, які фінансуються з державного – це пряме порушення закону, про яке вже багато років «кричить» КРУ (Фінінспекція). Треба відзначити, що цим порушенням грішила будь-яка влада протягом усіх років незалежності. Але раніше це робилося лише в межах можливостей районного бюджету і без особливого афішування.

Та для нинішньої влади силові органи стали настільки близькими і рідними, що можновладці готові стягнути останню свитку з селянина, щоб нарізати онуч силовикам. На таку «любов» влади силовики відповідають взаємністю.

Але це не є новиною, до цього вже усі звикли. Вражає те, що смілянська влада порушуючи закон, чи то від недоумкуватості чи то від безкарності, відверто цим хизується. А це вже сумно.

 

Ну а смілянську міліцію ми можемо лише привітати. Є привід відмітити.

 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Зенітка Зайцев з’ясував, що районний бюджет не безмежний. На відміну від сільських