Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Черкаський виборець коштує…19 копійок на день
22 жовтня 2014, 23:18 Друк

Черкаський виборець коштує…19 копійок на день.

Із розрахунку на Конституційну тривалість роботи Верховної Ради (1825 днів) та середньо-черкаські розцінки купівлі голосів (350 гривень), один куплений виборець коштує для народного депутата всього лише 19 копійок на день. Тому грошовиті кандидати охоче застосовують сумнівну технологію «коврового грошеметання». Адже зиск від такої інвестиції значно більший за витрати. 

На Черкащині звістки про появу грошовитих покупців із купюрами ширяться по селах зі швидкістю пожежі в сухому лісі. Станом на середину жовтня, середній курс коливався в межах 350 гривень за голос. В залежності від округу і населеного пункту, цифри різні. Навіть у межах штабу одного кандидата, дуже грошовитого екс-регіонала-олігарха, оптові та роздрібні розцінки за голос суттєво відрізняються. Причому оптова ціна – мало не вдвічі більша! Що відбувається із грошовою масою на шляху до черкаських сіл та містечок – Бог знає. Може, по дорозі на битих шляхах до сіл гроші губляться. Чи штабісти так завзято працюють, що частина купюр прилипає до спітнілих долонь… Як інформують місцеві люди, в Чорнобаївському районі менше 250-ти гривень навіть і не пропонуйте! В Ірклієві продаються за 350 гривень, а в Придніпровському аж за 500. Чомусь вдвічі скромніші розцінки в Чорнобаї –там платять по 250 за голос. У Чигиринському районі вартість голосу найнижча. Наприклад, у Рацевому виборцям пропонують лише 150 гривень. 

Представники громадянської мережі «ОПОРА» уже неодноразово оприлюднювали конкретні факти роздавання коштів в обмін на підтримку того чи іншого кандидата. В цьому плані беззаперечний лідер – 195 округ, трохи відстають за кількість сигналів 198 та 200 округи. 20 жовтня на гарячу лінію «Опори» надійшло повідомлення, що в селі Воронинці Чорнобаївського району (округ № 195) відбувається підкуп виборців довіреною особою  кандидата в депутати Володимира Зубика. Вдалося з’ясувати, що ця особа збирає копії паспортів жителів округу та обіцяє видати гроші у разі перемоги кандидата. Спостерігачем «Опори» написане звернення в міліцію для того, щоб вона перевірила імовірний факт підкупу на окрузі. Але мало сподівань на швидку та ефективну реакцію правоохоронних органів. За весь час кампанії було порушено лише 2 провадження за фактом ймовірного підкупу. 

Лише 4% виборців схвалює коврове грошеметання кандидатів у нардепи

В масштабі всієї України, виборці порівняно з 2012 роком стали значно гірше ставитися до купівлі голосів. Про це свідчать дані опитування Фонду "Демініціативи ім. Ілька Кучеріва", які в середу оприлюднила директор Фонду Ірина Бекешкіна. Як свідчать результати опитування, 87% виборців не готові голосувати за гроші, і тільки 4% нормально ставляться до підкупу голосів. 

За її словами, 3% виборців можна зарахувати до категорії «хитрих» - вони візьмуть гроші від тих, за кого і так хотіли голосувати. Готові продати голос, якщо влаштує сума, 4% виборців. Але й сама ціна виросла. Тепер виборець гидує гречкою, і продається тільки за гарні гроші. 

Проте 23 жовтня набули чинності зміни до законодавства, що встановлюють сувору відповідальність для усіх корисливих та «розумних» виборців, які беруть гроші в обмін на правильне голосування. Відтепер за це можна і отримати великий штраф, і навіть відсидіти. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+6 #6 Гость 25.10.2014 10:34
Цитую Телеглядач:
Вчора на Росі Чуприна порівняв регіонських прихвостнів з поліцаями часів ВВВ.а ЧОМУ І НЕ ТАК.вСІХ зУБИКОПОДІБНИХ ПОТРІБНО СУДИТИ ЯК ЗРАДНИКІВ НАРОДУ уКРАЇНИ.

На прошлых парламентских выборах,я голосовал за Чуприну и выбора своего не поменял.Единственно,что меня расстроило в этих предвыборных перегонах,-это,на мой взгляд,очень слабая предвыборная компания моего кандидата-Чуприны. Конечно если её(компанию)сравнить с компаниями его аппонентв по 195 округу.то можно с уверенностью сказать.что только Чуприна вёл полт.борьбу с одиозным,циничным,на глым,трусливым на чьей совести кровь-зубиком.а остальные дешёвые техн.кандидаты.
 
 
+5 #5 Гость 25.10.2014 10:23
Цитую Городянка:
Я боюся, що через ці нещасні 200 грн будуть саджати простих людей! А ота [censored] що лізе в Верховну Раду, знову вийде сухим із води.

Я не согласен.что те "люди",которые продаются-бедные,несчастные.Если повнимательно приглядеться,мы увидим.что этот контингент,далеко не совсем бедный и несчастный,а даже наоборот.А вот то,что эти гниды и мать родную могут продать,так это сущая правда. И призывы к ним о соблюдении моральности,ответств енности за будущее страны,-бесполезная трата времени. В таких ситуациях должен действовать закон о не отвратимости наказания ,для всех,не взирая на личности.
 
 
#4 СЕЛЯНИН 24.10.2014 14:35
Пересчитывать бюллетени и составлять протокол все равно будут за закрытыми дверями Можно лишний раз не напрягаться
 
 
+13 #3 О.ЧУПРИНА 23.10.2014 20:30
Цитую Телеглядач:
Вчора на Росі Чуприна порівняв регіонських прихвостнів з поліцаями часів ВВВ.а ЧОМУ І НЕ ТАК.вСІХ зУБИКОПОДІБНИХ ПОТРІБНО СУДИТИ ЯК ЗРАДНИКІВ НАРОДУ уКРАЇНИ.

Щиро дякую за уважність.Дійсно,Поплавський,Я ценко і Зубик разом з великою ганьбою Черкащини Володимиром Олійником є вірними служаками режиму Януковича.Це поліцаї часів Великої Вітчизняної війни.Їх шлях-до повного забуття чи в"язниці.
 
 
+17 #2 Телеглядач 23.10.2014 17:03
Вчора на Росі Чуприна порівняв регіонських прихвостнів з поліцаями часів ВВВ.а ЧОМУ І НЕ ТАК.вСІХ зУБИКОПОДІБНИХ ПОТРІБНО СУДИТИ ЯК ЗРАДНИКІВ НАРОДУ уКРАЇНИ.
 
 
+9 #1 Городянка 23.10.2014 17:03
Я боюся, що через ці нещасні 200 грн будуть саджати простих людей! А ота [censored] що лізе в Верховну Раду, знову вийде сухим із води.
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Губернські вісті Черкаський виборець коштує…19 копійок на день