Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Вибори-2014: Цинізм зашкалював, осад залишиться
24 жовтня 2014, 19:46 Друк

Вибори-2014: Цинізм зашкалював, осад залишиться.

Підкуп виборців, чорний PR, надмірне використання військової символіки - все йшло в хід на Черкащині. 

24 жовтня завершилася агітація на виборах до парламенту 8-го скликання. Коротка виборча кампанія дозволяє далеко не всім новачкам наростити рейтинги до рівня прохідного, і не дає змоги всім старожилам стерти з пам’яті громадян інформацію про їхні подвиги в Раді Януковича. Такі умови спровокували деяких кандидатів у депутати на особливий "креатив". Безглузді ситуації, скандали, безсоромне використання військової символіки та належності до АТО, повсюдне порушення законів і довільне їх застосування, стали рисами дострокових виборів Верховної Ради-2014 в області. Герої Небесної сотні і воїни АТО ціною власного життя виборювали наше право жити в оновленій Україні, вільній від корупції та бандитизму. Але, на жаль, ідеали та мрії, заради яких люди проливали кров, сьогодні не в моді.

Дарти Вейдери та «Атака клонів»

Першою порцією негативу нинішньої виборчої гонки можна назвати реєстрацію кандидатів, яка досягла повного абсурду. На Черкащині двом рейтинговим самовисуванцям – Миколі Булатецькому та Наталії Нетовкіній (194 та 195 округи відповідно) – з формальних причин заборонили балотуватися. Якщо ситуацію з Нетовкіною ще можна пояснити її особистою  політичною недосвідченістю та недосконалістю юридичного супроводу кампанії, то аналогічний вчинок із «динозавром» черкаської політики Миколою Булатецьким узагалі не вкладається в жодні рамки. Натомість жодних проблем не виникло з реєстрацією 16-х персонажів "Зоряних воєн" на ім’я Дарт Вейдер. Традиційно не обійшлося без реєстрації на округах однофамільців і клонів. Як відомо, технологія висунення кандидатів з однаковими прізвищами є досить поширеною на Черкащині. Так, під час виборів мера у 2010 році у списку було два кандидати з прізвищем Одарич. А під час виборів народних депутатів у 2012 році були два кандидати зі схожим прізвищем Ничипоренко і Нечипоренко. На цьогорічних виборах «атака клонів» мала місце на трьох округах. На окрузі №200 де балотується екс-регіонал Антон Яценко, зареєструвався Дмитро Яценко (знявся з реєстрації 10 жовтня). Клон діючого нардепа Ничипоренка, Олександр Нечипоренко, зробив схожий пірует - зареєструвавшись, а потім чомусь знявшись. Тільки в бюлетені для жителів 197 округу буде два Даценки – Іван Васильович та Леонід Миколайович. 

Недосвідчені комісії сформовані під кандидатів

Постійні ротації у складі ОВК і ДВК є основною проблемою, яка перешкоджає налагодженню їх нормальної роботи. На керівні посади ДВК та просто членів комісій взагалі потрапили не місцеві люди (особливо в округах №200 та №197). Через це, частою є неявка членів комісій на засідання і відповідно неповноцінне функціонування комісій та зрив їхньої роботи. Партії не мають повного контролю над ОВК області, але окремі кандидати змогли забезпечити лояльний для себе склад деяких ОВК, говориться в звіті Черкаської організації Комітету виборців України. За даними КВУ, певний вплив на деяких членів в ОВК № 194 має Валентина Жуковська (самовисування). ОВК № 197 – Владислав Голуб (Блок Петра Порошенка). ОВК № 199 – Валентин Ничипоренко (народний депутат, екс-регіонал). 

У КВУ є певні застереження, щодо діяльності ОВК в округах № 199, 195, 200. Незадовільна якість роботи ОВК виникає через заміни у складі комісій, які досі продовжуються і є суттєвими. Відповідно функціонування та прийняття деяких рішень та невпевненість у діях членів ОВК, викликають запитання. Деякі ОВК, а саме по 200 округу, на вимоги членів ДВК замінити керівний склад, а саме голів ДВК, які були призначені шляхом жеребкування і які потім виявились жителями Києва та інших міст України, які не мають жодного відношення до Уманського округу, заявляють членам ДВК, що вони з’являться тільки у день виборів.

Патріотизм заради піару 

Неприємно здивували і методи ведення передвиборчої агітації. Так, політичні сили, які раніше вмовляли колег не витрачатися даремно на білборди та рекламу, самі цього негласного правила воліють не дотримуватися. Так, Юлія Тимошенко, навесні цього року, будучи кандидатом у Президенти, закликала замість реклами проводити дебати, а зайві гроші направляти на допомогу армії. "Пропоную всім (і я почну з себе) відмовитися від цієї зомбуючої, порожньої, нікчемної реклами, яка розташована завжди на всіх виборах по білбордам, стовпів, підворіттях і телеканалам", - говорила вона тоді. Але, мабуть, за результатами президентської кампанії, зробила орг-висновки: тепер рекламою «Батьківщини» рясніють і борди, і стовпи, і підворіття, і телеканали. Крім того, «Батьківщина» стала наймасштабнішим замовником «джинси» (немаркованої реклами) в газетах. 

Особливістю кампанії стала й спекуляція на фоні проведення АТО. Кандидати, що приймали участь у АТО, чи займались волонтерською роботою, не втрачали нагоду прорекламуватись у формі. Тут беззаперечні лідери Олег Петренко (БПП) та Андрій Габров («Народний фронт»), обидва балотуються на 194 окрузі. Однозначно, що коротка кампанія не проявила талантів креативників та дизайнерів у рекламі. Більшість кандидатів в депутати вирішили не забивати мізки вигадуванням власних "заморочок" – макетів, слоганів, і брали за основу для своїх листівок і бордів або кольори українського прапора (патріотизм нині в моді), або використовували макети, що копіюють популярні партії та блоки. Зокрема, стилістику президентського Блоку Порошенка мавпують скрізь і всюди. Часто символіка партій перекликається між собою: особливо кольори, стилі оформлення. Схожою за кольоровою гамою і меседжами є ВО Батьківщина і Блок Петра Порошенка. Також багато кандидатів у одномандатних округах фарбують свою рекламу у кольори вище вказаних партій. Дехто, як екс-регіонал Вадим Решетняк (мажоритарник по 198 округу в Смілі) взагалі пішов на сміливий крок – розмістив на першій полосі агітаційної газети своє фото поруч із Петром Порошенком. З матеріалів можна припустити, що мер Сміли заручився підтримкою самого Президента, а офіційний кандидат від БПП Юрій Кувіта – так, для галочки. 

В останній тиждень перед виборами значно активізувалось застосування «чорного» піару: № 194 проти кандидатів Олега Петренка (Блок Петра Порошенка), Анатолія Бондаренка (Батьківщина); до негативного піару стосовно Валентини Жуковської (самовисування) долучився навіть міський голова Черкас Сергій Одарич. Застосували чорні технології і проти кандидата Юрія Власенка (Блок Петра Порошенка, округ 196,), Леоніда Даценка (округ № 197, самовисування), Сергія Рудика (№198, самовисування), Валентина Ничипоренка (№ 199, самовисування), Віталія Чудновського (№ 200, Блок Петра Порошенка).

 «Сміттєва люстрація» 

Крім прямої реклами і "джинси" для підняття рейтингів, кандидати в депутати не гидували і іншими методами привернути до себе увагу. Колишні регіонали, яким місцеві промайданівські активісти обіцяли влаштувати «сміттєву люстрацію», поспішили «бити на жалість» і заявляти про замахи на їхнє життя. Зокрема, Антон Яценко, який через загрозу потрапити до сміттєвого бачка був змушений скасувати прес-конференцію в УНІАНі. У цій справі, звичайно, пощастило отримати медійні дивіденди Володимиру Зубику, якому зірвали виступ у черкаському Палаці молоді. Кандидат, до якого прибігли агресивні молодики в балаклавах, відбувся після зустрічі з черкаськими бабусями легким переляком. Місцевій журналістці телеканалу, що потрапила в штурханину, пощастило набагато менше. Наступного дня сюжет із Зубиком про «кричуще рукоприкладство» вийшов на російському каналі «Росія 24». Втім, це не завадило кандидатові продовжити кампанію у притаманному йому стилі. До слова, для інших регіоналів подібні сутички закінчувалися більш плачевно, зокрема для колишнього депутата від Черкас Нестора Шуфрича. 

Чи покарають кандидатів-гречкосів? 

Уже природним для черкаської виборчої кампанії став і підкуп виборців. "Ремарка" уже повідомляла про кричущі випадки з відкритою роздачею грошей. Вчора Комітет виборців України отримав низку повідомлень від волонтерів про підкуп виборців на Черкащині. Всі заяви про злочини зареєстровані, інформують у прес-службі КВУ у Черкаській області. Надання матеріальної допомоги від благодійного фонду "Лицем до лиця" за умови голосування за кандидата по одномандатному виборчому округу №195 Володимира Зубика зафіксували у селах Красенівка, Лукашівка, Велика Бурімка, Червонохиженці, Мельники, Великий хутір та містах Чигирин, Золотоноша. Матеріальну допомогу за умови голосування за кандидата по одномандатному виборчому округу №196 Геннадія Бобова пропонували й жителям сіл Поташня та Таганча.

Обнадіює, що за два тижні до дати голосування, Верховна Рада VII скликання зуміла нашкребти голосів за закон, що посилює відповідальність за підкуп виборців. Документ був підписаний Президентом і опублікований 22 жовтня, і набрав чинності за три дні до виборів, 23 жовтня. 

Тепер, відповідно до закону, виборець, який продав свій голос, може бути оштрафований на суму від 1700 гривень до 5100 гривень або покараний виправними роботами на строк до двох років. 

– Я думаю, вже невдовзі ви побачите в засобах масової інформації перші результати дії нового закону про перешкоджання підкупу виборців, який підписав Президент України Петро Порошенко, – наголосив прокурор Черкаської області Віктор Миколенко. 

Максимальним покаранням для українця, яка не вважає волевиявлення обов'язком, а використовує свій голос для заробітку, може стати обмеження волі на строк до 2 років. 

У той же час, тих, хто підкуповує електорат, каратимуть обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же термін без права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на такий же термін. А ті, хто спробує зірвати голосування на дільницях, зокрема, викрасти виборчу урну з бюлетенями або протокол підрахунку голосів, будуть покарані позбавленням волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади на строк від одного до трьох років.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+6 #22 Лариса 09.11.2014 09:24
Цитую Соромно за вас земляки:
Якщо вибрали Зубика, то не дивно що скоро виберуть перспективну Пілявську і багатообіцяючого Остапієнка. Так вам і треба, більшого ви не заслуговуєте.

Чого ви накинулись на заслужених людей козацького краю, в свій час кожний з них керував районом на рівні райради, роками піднімали рідну землю з пострадянських руїн, а Володимир Остапієнко до того ще й гнув "Золоту підкову" на місцевому рівні. Так що не треба падати духом, якщо "Народна рада" бажає щоб Совгира Г.М.(Пілявська Г.М.) і Остапієнко В.П. керували районом, то голос її уповноважених членів повинен бути почутим. Успіхів вам на теренах місцевої демократії!
 
 
+10 #21 ВОЛЯ. 05.11.2014 21:19
Цитую Люстратор:
Цитую Я честная-потому и дорогая:
Цитую ВОЛЯ:
Мені соромно за Чигирин що у нас такі продажні люди.

Цитую Петр Брюховецкий:
Поздравляю земляков -чигиринцев с избранием Зубика. Очередной раз продались за кило гречки.

Яке кіло гречки, ви нас ображаєте пане Петро, чигиринці не такі лохи, як ви думаєте, а дуже хитрі і заповзятливі люди. Говорять, що Зубик дав в райадміністрацію багато компютерів, а в лікарні медикам, які ходили на зустріч з майбутнім депутатом, видали премії.

От всех зубиковских подачек исходит трупный запах. Наслаждайтесь твари продажные!
а якого покращення можна ждати від таких як зубик? Народ продався вас уже купили так що сидіть і не скигліть що щось не так.......рабів в рай Бог не пускає.....
 
 
+17 #20 А тут колись жили козаки 05.11.2014 21:14
Цитую Чигиринець:
Тому і будемо жити в лайні поки шукатимем кому дорожче продаться! Тьху! :-x

Знаєте,після перемоги майдану,втечі яника, появились якісь надії, навіть тоді коли забрали Крим і почалась війна на Донбасі, думалось- війна закінчиться, з Кримом якось розберемся, але після того, як узнав за що проголосували мої земляки чигиринці, то стало страшно за майбутнє країни , за наших дітей.
 
 
+9 #19 Борис Павлович 05.11.2014 19:12
Сміливець Пєтя ховається за бабу Таню, а всі сміються... дожилися на старості років йшли б вже на пенсію обоє.
 
 
-2 #18 Ватник 05.11.2014 17:43
ПОЗОР!! Банду Тимошенко гэть!
Гэть "Батькивщину" что продала Украину Путину :lol: :lol:
 
 
+10 #17 Чигиринець 05.11.2014 11:17
Цитую Для Пєті:
Ну Народна рада то хоч із плакатами постояла проти Зубика, на зборах проти нього виступала, а ось Пєтя, Таня Василівна та .... пррочая бігали і не знали кому продаться подорожче- то до кандидатки бігли клястися в дружбі і підтримці, то тут же бігли до Зубика - казали, що вже "внєдрілісь до кандидатки". А хто ж ще крім народної ради виступив проти Зубика відкрито? Це тепер всі стали дуже сміливими- це я про Пєтю, таню та ін прррочая....


Тому і будемо жити в лайні поки шукатимем кому дорожче продаться! Тьху! :-x
 
 
+8 #16 Люстратор 05.11.2014 10:09
Цитую Я честная-потому и дорогая:
Цитую ВОЛЯ:
Мені соромно за Чигирин що у нас такі продажні люди.

Цитую Петр Брюховецкий:
Поздравляю земляков -чигиринцев с избранием Зубика. Очередной раз продались за кило гречки.

Яке кіло гречки, ви нас ображаєте пане Петро, чигиринці не такі лохи, як ви думаєте, а дуже хитрі і заповзятливі люди. Говорять, що Зубик дав в райадміністрацію багато компютерів, а в лікарні медикам, які ходили на зустріч з майбутнім депутатом, видали премії.

От всех зубиковских подачек исходит трупный запах. Наслаждайтесь твари продажные!
 
 
+12 #15 Для Пєті 04.11.2014 22:42
Цитую Тихо в лесу....:
Чому ж мовчить народна рада, чому не боролась з масовими підкупами, чому мовчали і не били в усі звони? Чи може також одержали премії за те що удостоїлись "лицезреть" самого Зубика? Мабуть такі мілкі проблеми їх не інтересують, вони спустили весь свій революційний дух на жорстку і безкомпромісну боротьбу з чинним головою районної ради за для просунення до влади своїх нових перспективних, перевірених і багатообіцяючих лідерів Остапієнка і Пілявську.

Ну Народна рада то хоч із плакатами постояла проти Зубика, на зборах проти нього виступала, а ось Пєтя, Таня Василівна та .... пррочая бігали і не знали кому продаться подорожче- то до кандидатки бігли клястися в дружбі і підтримці, то тут же бігли до Зубика - казали, що вже "внєдрілісь до кандидатки". А хто ж ще крім народної ради виступив проти Зубика відкрито? Це тепер всі стали дуже сміливими- це я про Пєтю, таню та ін прррочая....
 
 
+8 #14 Я Местный 04.11.2014 11:44
Цитую О.ЧУПРИНА:
195-й округ купляється Зубиком і продається Народним Фронтом та ВО "Батьківщина",висуванці цих партій відсиділися в окопі,жодного разу рішуче не виступили проти нащадка Януковича,є фактично технічними кандидатами зла.

Господин Чуприна,я понимаю,насколько Вам было сложно вести борьбу, по 195 округу, практически в одиночку, с противником,который был защищён со всех сторон,это и материальные резервы,и админ. ресурс.а главное ссученный электорат продажных хохлов.Это про них всегда говорили,что хохол за лычку и мать родную продаст! Ну складывать оружие,я думаю ещё рано.Зубики всех мастей празднуют свою "победу".Я думаю,что прежде временно,поскольку эта "победа"пирова .
 
 
+8 #13 Я Местный 04.11.2014 11:31
Цитую Тихо в лесу....:
Чому ж мовчить народна рада, чому не боролась з масовими підкупами, чому мовчали і не били в усі звони? Чи може також одержали премії за те що удостоїлись "лицезреть" самого Зубика? Мабуть такі мілкі проблеми їх не інтересують, вони спустили весь свій революційний дух на жорстку і безкомпромісну боротьбу з чинним головою районної ради за для просунення до влади своїх нових перспективних, перевірених і багатообіцяючих лідерів Остапієнка і Пілявську.

Ну не смешите мои лёгкие" народной радой."Что это такое и откуда она появилась? Кто её возглавляет-Швондер и компания.?
 
 
+7 #12 Сумно в лісі 04.11.2014 07:57
одне радує, що хоч Смілянський округ прозрів, і не проголосував зв Віктора Тимошенка.А Чигиринцям ще треба пройти довгий еволюційний шлях, щоб зрозумвти що таке гідність.
 
 
-3 #11 Сумно в лісі 03.11.2014 18:39
Цитую Тихо в лесу....:
Чому ж мовчить народна рада, чому не боролась з масовими підкупами, чому мовчали і не били в усі звони? Чи може також одержали премії за те що удостоїлись "лицезреть" самого Зубика? Мабуть такі мілкі проблеми їх не інтересують, вони спустили весь свій революційний дух на жорстку і безкомпромісну боротьбу з чинним головою районної ради за для просунення до влади своїх нових перспективних, перевірених і багатообіцяючих лідерів Остапієнка і Пілявську.

Так звана народна рада , була самим активним учасником обрання Зубика.Чому так говорю, тому що вони затягли язики в ж....пу і з під ялинок спостерігали за регіоналами як ті впевнено йшли до цілі. Ім остапієнко пообіцяв посади і вони йому служать як вірні пси.
 
 
+8 #10 Соромно за вас земляки 03.11.2014 15:32
Цитую Тихо в лесу....:
Чому ж мовчить народна рада, чому не боролась з масовими підкупами, чому мовчали і не били в усі звони? Чи може також одержали премії за те що удостоїлись "лицезреть" самого Зубика? Мабуть такі мілкі проблеми їх не інтересують, вони спустили весь свій революційний дух на жорстку і безкомпромісну боротьбу з чинним головою районної ради за для просунення до влади своїх нових перспективних, перевірених і багатообіцяючих лідерів Остапієнка і Пілявську.

Якщо вибрали Зубика, то не дивно що скоро виберуть перспективну Пілявську і багатообіцяючого Остапієнка. Так вам і треба, більшого ви не заслуговуєте.
 
 
+9 #9 Тихо в лесу.... 31.10.2014 19:10
Чому ж мовчить народна рада, чому не боролась з масовими підкупами, чому мовчали і не били в усі звони? Чи може також одержали премії за те що удостоїлись "лицезреть" самого Зубика? Мабуть такі мілкі проблеми їх не інтересують, вони спустили весь свій революційний дух на жорстку і безкомпромісну боротьбу з чинним головою районної ради за для просунення до влади своїх нових перспективних, перевірених і багатообіцяючих лідерів Остапієнка і Пілявську.
 
 
+33 #8 Володимир Іванович 30.10.2014 18:42
Цитую Я честная-потому и дорогая:
а в лікарні медикам, які ходили на зустріч з майбутнім депутатом, видали премії.

Цікаво з яких коштів тим злидням дають премію, туди як попадеш, то навіть зеленки і бинта не допросишся.
 
 
+14 #7 Городянка 30.10.2014 13:54
Цитую Я честная-потому и дорогая:
Цитую ВОЛЯ:
Мені соромно за Чигирин що у нас такі продажні люди.

Цитую Петр Брюховецкий:
Поздравляю земляков -чигиринцев с избранием Зубика. Очередной раз продались за кило гречки.

Яке кіло гречки, ви нас ображаєте пане Петро, чигиринці не такі лохи, як ви думаєте, а дуже хитрі і заповзятливі люди. Говорять, що Зубик дав в райадміністрацію багато компютерів, а в лікарні медикам, які ходили на зустріч з майбутнім депутатом, видали премії.

Ну і що? Наступні 5 років знову будете скиглити про погане життя і просити грошей?
 
 
+32 #6 Я честная-потому и дорогая 29.10.2014 18:29
Цитую ВОЛЯ:
Мені соромно за Чигирин що у нас такі продажні люди.

Цитую Петр Брюховецкий:
Поздравляю земляков -чигиринцев с избранием Зубика. Очередной раз продались за кило гречки.

Яке кіло гречки, ви нас ображаєте пане Петро, чигиринці не такі лохи, як ви думаєте, а дуже хитрі і заповзятливі люди. Говорять, що Зубик дав в райадміністрацію багато компютерів, а в лікарні медикам, які ходили на зустріч з майбутнім депутатом, видали премії.
 
 
+14 #5 ВОЛЯ 29.10.2014 02:38
Мені соромно за Чигирин що у нас такі продажні люди.
 
 
+21 #4 Петр Брюховецкий 28.10.2014 00:40
Поздравляю земляков -чигиринцев с избранием Зубика. Очередной раз продались за кило гречки.
 
 
+17 #3 Гость 27.10.2014 17:47
Мы проиграли бой,но мы выиграем войну. Господин Чуприна,Вы единственный,который начал открытую войну с януковско-тулубовским режимом,тогда.когда это было очень опасно не только для бизнеса,но и опасно для Вас лично, и Ваших родных. И те которые изрыгали вонь своих гнелых зубов,в Ваш адрес,видели в Вас реальную опасность своей комфортной жизни.Спасибо Вам и главное не прекращайте борьбу ,поскольку враг сейчас более опасен,поскольку он перекрасился.
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Губернські вісті Вибори-2014: Цинізм зашкалював, осад залишиться