Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Мажоритарна шизофренія по-черкаськи
31 жовтня 2014, 18:38 Друк

Мажоритарна шизофренія по-черкаськи.

Підсумки мажоритарних виборів в Черкаській області, в якихось 200-та кілометрах від столиці, для недосвідченого глядача можуть створити враження, начебто Майдану зовсім не було! Віддавши 26% голосів «Народному Фронту», 22,5% Блоку Порошенка і 9,25% "Самопомічі", виборець Черкащини делегував до парламенту від мажоритарних округів області чотирьох депутатів ВР 7-го скликання, які перебували в більшості Віктора Януковича і підтримали диктаторські закони 16 січня. Це переможці округів №196 - Геннадій Бобов, №195 - Володимир Зубик, №199 - Валентин Нечипоренко, і №200 Антон Яценко. 

Феномен дивного «роздвоєння свідомості» черкаського виборця став темою обговорення політичних експертів. Втім, шаманство тут ні до чого. Під час короткої виборчої кампанії, черкаські округу встигли неодноразово відзначитися на червоній мапі порушень Комітету виборців України. В арсеналі - випробуваний в часи Кучми і Януковича інструментарій: прямий підкуп виборців, адміністративний ресурс, лояльність місцевих влад, зловживання статусом чинного народного депутата. 

Наприклад, в 195 окрузі (Драбівський, Чорнобаївський, Чигиринський райони, Сосновський район Черкас) були створені всі умови для повторного обрання екс-регіонала Володимира Зубика, який голосував за диктаторські закони 16 січня, і відомий реалізацією схеми продажу нафтопродуктів через компанію "Лівела". На минулих виборах в Раду в 2012 році він балотувався в Черкаській області як самовисуванець, його перемогу забезпечила юридично бездоганна схема тотального підкупу виборців. Однак, минуле кандидата виявилося не таким важливим для нової місцевої влади, в порівнянні з наданою Зубиком фінансовою допомогою на відродження резиденції Богдана Хмельницького в Чигирині. 

Особливу роль Володимира Зубика у відродженні пам'яток часів козацтва особисто відзначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, виступаючи 14 жовтня на відкритті бюста Богдана Хмельницького в Черкаському національному університеті. 

Резиденція Богдана Хмельницького у Чигирині заробила завдяки меценатству народного депутата України Володимира Зубика, - заявив у вдячній промові губернатор. 

Присутній на урочистостях колишній глава області ющенківських часів Олександр Черевко дякував за меценатство благодійному фонду «Лицем до лиця» і його голові Сергію Псюрнику. Тижнем раніше, згаданий екс-губернатором Сергій Псюрник був застуканий місцевою самообороною під час роздачі грошей жителям Драбівського району (територія округу Зубика). Кадри «теплого прийому» благодійників місцевими жителями навіть потрапили в сюжет каналу «1 + 1». Об'єктами «благодійності» штабу і фонду були соціально неблагополучні жителі сіл і пенсіонери. В сюжеті ТСН, присвяченому виборам на Черкащині, житель Золотоношки Драбівського району на камеру розповів, що місцеві агітатори Зубика передали йому списки нібито "завербованих" виборців. За його словами, агітатори кандидата ходили по селу по домівках, пропонуючи жителям "продати" голоси за 150-200 грн. В обмін на гроші у людей просили ксерокопію паспорта. 

Дивно, але після інциденту з роздачею грошей в Митлашівка Драбівського району, проблеми почалися не у тих, хто роздавав гроші людям, а у самих «народних месників» і у влади, на чиїй території вони з'явилися. Як інформував сайт «Про головне», проти глави Драбівської районної ради Володимира Дзегі і його заступника Тетяни Богославец почали фабрикувати кримінальну справу ... за перешкоджання виборчій діяльності кандидату в народні депутати Володимир Зубику! 

Уже повідомили, що людям пропонують гроші за лжесвідчення, ніби ми тиснемо на сільських голів, щоб люди не голосували за Зубика. Цілком можливо, що цей позов від адвоката Зубика є результатом нашої активної боротьби з підкупом виборців. На окрузі Зубика агітатори ходять від будинку до будинку, беруть паспортні дані і роздають гроші, але люди бояться і не готові про це свідчити. А на наші заяви про підкуп виборців правоохоронні органи поки не реагують, - розповіла Тетяна Богославець. 

Втім, дивному ігноруванню було пояснення. Публічне розшаркування губернатора Юрія Ткаченка перед одіозним екс-регіоналом, досвідчений в політиці обиватель негайно розцінив як натяк, на кого влада зробила ставку на окрузі. З цього приводу Юрію Ткаченку навіть довелося через кілька днів виправдовуватися в прямому ефірі обласної телекомпанії «рось» і пояснювати, що його теплі слова на адресу Зубика не мали відношення до виборчого процесу. 

Зрозуміло, в Блоці Петра Порошенка ​​не наважилися відкрито підтримати одіозного екс-регіонала. Проте умови для повторного обрання Зубика до Верховної Ради були створені ідеальні. 195 округ - єдиний в області, де взагалі не висували кандидата від Блоку Порошенка. Таким планували висунути ... помічника-консультанта Зубика Сергія Любивого. Однак після «зливу» цієї комбінації керівництву штабу Порошенка (про що писав у своєму блозі журналіст Сергій Лещенко), документи Любивого в ЦВК так і не подали. 

Другий етап «здачі» округу - сумнівне зняття з реєстрації Наталії Нетовкіної, президента ювелірного дому «Заріна» та голови громадської організації «За процвітання Черкащини». Незалежна і самодостатня в усіх відношеннях Нетовкіна — єдина хто мав бажання і, головне, ресурси, щоб ​​всерйоз поборотися проти Зубика за перемогу в окрузі. Однак після відмови їй в реєстрації ЦВК та рішення Вищого адміністративного суду, в 195-му окрузі настали «тишь гладь да Божья благодать» для екс-регіонала. 

Виглядало підозрілим і те, що «Батьківщина» і «Народний фронт» навіть не намагалися визначитися з єдиним кандидатом від 195 округу, який би міг перемогти Зубика. Хоча, якби ці партії зробили це, у одіозного діяча епохи Януковича не було б жодних шансів стати депутатом. Це підтверджують підсумки голосування 26 жовтня. Сумарно кандидати від «Народного фронту» Олександр Турченяк та Микола Добровольський від «Батьківщини» набрали 27 тисяч 372 голоси, тоді як Володимир Зубик задовольнився 25 тисячами 505 голосами. 

Втім, обласна влада не вважає великою трагедією перемогу екс-регіоналів. Під час кампанії Зубик неодноразово запевняв, що підтримує політику Петра Порошенка. На прес-конференції він заявив, що завжди буде підтримувати владу, якою б вона не була - Регіони, чи ще хтось. 

- Навіть якщо це чорт з рогами буде - я буду там!, - запевнив Зубик. 

А це лише приклад одного округу, верхівка айсберга. Чи зможе обрана таким чином нова Верховна Рада консолідувати суспільство в важкий час і забезпечити країні необхідні реформи? Як справедливо зазначають експерти, в цьому випадку жити Раді восьмого скликання дійсно судилося недовго.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+1 #6 Cтарый обыватель 30.11.2014 14:40
" Это что-то вроде свободных демократических выборов: большинство всегда за сволочь."
Аркадий и Борис Стругацкие .
 
 
+8 #5 Виборець 195 04.11.2014 11:17
Цитую патриот:
Как могли выбрать Зубика в 195 округе??? У меня нет слов, хохлы, вы в натуре еба*тые, все что происходит в Украине вы полностью заслужили своей тупостью. Пусть этот мудак Зубик дрючит вас до конца жизни, д[censored]лы тупорылые.

Жёстко,но справедливо!Нельзя с этой продажной сволотою,жить так,как предлагается в" святом писании"-"Подставь левую щеку, если "шизданули по правой"-,себе дороже.
 
 
+11 #4 Виборець 195 02.11.2014 17:15
Прочитал,то о чём все прекрасно знали. Я голосовал за [censored] на президентских выборах и это мой очередной позор.Первый -Ющенко! Помните,что говорил один из героев худ.фильма-"Дженельмены Удачи"-"шакал я, шакал,всё ворую, ворую!"!Вот так и я, как и многие другие кто понял свою ошибку по предмету голосования.И если перефразировать,то звучать будет так:"Урод я, урод,думай головой,а не сердцем, за кого голосуешь".
 
 
+5 #3 патриот 02.11.2014 04:25
Как могли выбрать Зубика в 195 округе??? У меня нет слов, хохлы, вы в натуре еба*тые, все что происходит в Украине вы полностью заслужили своей тупостью. Пусть этот мудак Зубик дрючит вас до конца жизни, д[censored]лы тупорылые.
 
 
+7 #2 О.ЧУПРИНА 01.11.2014 12:32
Аналіз проведено толково."Батьківщина" завжди торгувала виборчими округами і схоже цього разу "підсуїтився" екс-Батьківщинець з Чорнобаю.Переговори у Зубика були також з НФ. ЯК РОЗПОДІЛИЛИ ДОЛІ МЕНІ НЕ ВІДОМО.Зрозуміло,що був адмінресурс і здійснювався він під високим контролем.Не виключаю і Російського впливу на цю ситуацію.
 
 
+4 #1 Знайка 01.11.2014 00:00
[censored]! :-x Село продажні тварі. Або залякані дурні. Черкаси слава Богу не продались і вибрали Турченяка. У нього є майбутнє!
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Губернські вісті Мажоритарна шизофренія по-черкаськи