Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

«Прокурорська правда» - про бідного прокурора Черкащини, який живе на одну зарплату
24 листопада 2014, 11:32 Друк

Велінням Генпрокурора Яреми, керувати облпрокуратурою в Черкасах замість Віктора Миколенко недавно поставлений Юрій Шеремет. Незважаючи на всю колишню непублічність останнього, як вдалося з'ясувати, в минулому даний персонаж був пов'язаний з розслідуванням вельми гучних кримінальних справ, крапка в яких, дивним чином, не поставлена досі. Про це пише «Прокурорська правда».

Свій, з ГПУ

Згідно з офіційною біографією Шеремета, в органах прокуратури 36-річний прокурор ось уже, без малого, 15 років.

Почавши працювати на посаді помічника прокурора Чернігова в далекому 2000-му році, в 2005-му він уже дослужився до посади районного прокурора в невеличкому райцентрі Щорс в цьому ж регіоні, де і пропрацював аж до 2009 року.

Далі кар'єрна драбина новопризначеного черкаського прокурора йшла неухильно вгору, бо протягом 2009-2010 рр. він був переведений в Чернігівську облпрокуратури, де і працював на посаді керівника відділу.

Втім, справжній розквіт прокурорського щастя Шеремета випав в період його роботи в ГПУ, де в 2012 році він зайняв пост начальника відділу процесуального керівництва та підтримки держобвинувачення в кримінальних виробництвах щодо діяльності злочинних угруповань.

Примітно те, що в структурі Генпрокуратури даний відділ підпорядковується першому заступнику глави ГПУ. На той момент це був відомий нам любитель «Мурки» на роялі Ренат Кузьмін, нині оголошений у розшук.

У поточному ж році до попередньої посади Шеремета додалася ще одна - заступник начальника управління ГПУ за наглядом за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

Однак, довго попрацювати, поєднуючи дві посади йому не довелося, тому що вже в серпні він зайняв пост начальника управління процесуального керівництва в кримінальних виробництвах слідчих центрального апарату ГПУ.

Шеремет та «Кінгз Кепітал»

Варто сказати, що публічний етап роботи Юрія Шеремета, коли прес-служба ГПУ його вустами коментувала хід розслідування низки резонансних кримінальних справ того часу, припадає на період його роботи саме на посаді начальника відділу процесуального керівництва та підтримки держобвинувачення в кримінальних виробництвах.

Одна з найгучніших - справа про шахрайство компанії «Кінгз Кепітал». Нагадаємо, що дана фінансова установа, яка працювала в Києві під керівництвом громадянина США Роберта Флетчера, зуміла викачати у довірливих громадян більше 150 млн. гривень

Правда, нинішній глава ГПУ Віталій Ярема, який очолював тоді київську міліцію, заявляв, що шахраї вивезли за кордон 100 мільйонів доларів США вкладників «Кінгз Кепітал» і 8,5 мільйонів доларів США «ЛеонеБанк України».

Привід, під яким заповзятливі ділки змушували нести свої кревні грошики в руки шахраїв був простий до невпізнання - людям обіцяли надприбутки від вкладення в якийсь інвестфонд. Примітно, що основними вкладниками «фонду» стали парафіяни церкви «Посольство Боже» під керівництвом пастиря Сандея Аделаджі, що був «духовним наставником» екс-мера Києва і, за сумісництвом, «головного космонавта» країни Леоніда Черновецького. Зрозуміло, що «нарубавши» певну кількість грошей у простих, як Буратіно, громадян, які повірили в казку про моментальне збагачення, у 2008 році конторка в кращих традиціях фінансових пірамід наказала всім довго жити, оголосивши про своє банкрутство. В міліцію і прокуратуру були написані сотні заяв від імені «кидутих» громадян. Розслідування справи «Кінгз Кепітал» йшло кілька років.

І ось у липні минулого року тодішній начальник відділу процесуального керівництва та підтримання держобвинувачення у кримінальних виробництвам Юрій Шеремет робить сенсаційну заяву - в судові органи направлено кримінальне провадження відносно 13 осіб, причетних до діяльності «Кінгз Кепітал», які заволоділи коштами громадян на загальну суму майже 150 млн грн.

За словами Шеремета, досудовим розслідуванням було встановлено, що вказані особи у період з травня 2006 року по листопад 2008 року, з використанням юридичних осіб "JC & AA Kings Capital Limited", ПП "Кінгз-Кепітал", ТОВ "Кінгз-Кепітал", юридичної союзу "Тринадцята зарплата", ВГО "Духовність і благополуччя" та кредитної спілки "Бізнеспартнерство", шляхом обману заволоділи коштами майже 3,5 тис громадян на загальну суму понад 140 млн грн.

Начальник відділу Генпрокуратури тоді також грізно заявив, що за вчинення інкримінованих злочинів аферистам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Втім, і до цього дня ніхто з головних обвинувачених - в першу чергу пастор Аделаджа і керівник компанії «Кінгз Кепітал» Олександр Бандурченко, всупереч прогнозу прокурора Шеремета, так і не понесли жодного покарання, хоча на їх причетність до організації піраміди вказували показання свідків сотень потерпілих .

У ГПУ дати чіткої відповіді на питання про те, чи є заморський пастор Аделаджа одним з обвинувачених у справі, дати так і не змогли.

Що ж у реальності заважало довести розслідування афери до свого логічного кінця відділу ГПУ, очолюваному Шереметом ще рік тому, незрозуміло досі.

Прокурорські мотивують затягування справи масштабом проведеної афери. Мовляв, потерпілих від рук шахраїв багато, а тому, щоб встановити істину знадобиться не один рік.

Правда, знаючі люди докумекали, що все тут не зовсім чисто, і справу «Кінгз Кепітал» намагаються просто спустити на гальмах –це в українських реаліях роками успішно відкатана схема. І всі обставини вказують на те, що саме її застосували у відділі ГПУ, яким керував Шеремет.

При цьому, прокурор бідний

«Покривання», а інакше це не назвати, багатомільйонних афер «Кінгз Кепітал», повинно було неминуче позначитися і на матеріальному становищі Шеремета, але офіційні дані про його доходи виглядають більш ніж скупо.

Якщо взяти декларацію облпрокурора за минулий рік, то ми побачимо, що Юрій Віталійович заробив всього лише близько 244 тис.грн.

Ні матеріальної допомоги, ні дивідендів, ні іншої лабуди, що приносить додатковий дохід, знову ж таки, згідно з офіційними даними, він не отримував. Прожив, як «пересічний українець» чисто на одну зарплату. Правда, трохи більше 40 тисяч гривень заробили члени його сім'ї.

Скромні й житлові умови новопризначеного Черкаського прокурора: проживає він в квартирі площею в 45 кв. м.

Правда, урізноманітнити дозвілля Шеремету допомагає, по всій видимості, робота на земельній ділянці - у власності черкаського облпрокурора більше 600 «квадратів» землі.

Не може похвалитися Шеремет і солідним автопарком, яким володіють багато прокурорських. Відсутність будь-яких транспортних засобів у декларації додають «плюсів» до його репутації аскетичного прокурора.

Правда, в даному випадку, уявити картину, коли Шеремет добирається на роботу в трамваї якось важкувато.

Втім, сказати що він вже зовсім «безкінний» не можна, так як його родина володіє непривабливим Honda Jazz 2006 року випуску.

Може, «поправити» своє матеріальне становище Юрій Шеремет зможе вже на новій посаді? Правда, якщо цьому не завадять колишній прокурор Віктор Миколенко і заступник облпрокурора Володимир Вегера, які вимагають свого відновлення на посаді в суді.

Виходячи з вище викладеного, «Прокурорська правда» має кілька запитань:

- Чим викликаний переклад Шеремета з ГПУ в Черкаси? Бажанням призначити «свою» людину в регіон, або все-таки якісно оновити керівний склад облпрокуратури?

- Чому у справі «Кінгз Кепітал», про розслідування якого так бадьоро звітував Шеремет, досі не поставлено крапку?

- Чи буде Шеремет битися з Миколенко, чи все-таки знайде можливість залишитися на новому місці, щоб купити собі «залізного коня»?


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+7 #1 Чигиринець 24.11.2014 12:22
Ой, бідолашний наш. То може скинемося по гривні на Лексус новому прокурору? А то я він буде в райони їздить на маршрутці? Стидобисько!
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Губернські вісті «Прокурорська правда» - про бідного прокурора Черкащини, який живе на одну зарплату