Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Як у Чигирині молилися та чекали на диво (репортаж)
08 грудня 2014, 20:55 Друк

Віруючі з усієї країни в неділю з’їхалися до Чигирина аби доторкнутися до дива — в Свято-Троїцькому монастирі відбулося прославлення блаженного Варфоломія, ім’я якого знають і шанують православні Чигиринщини. Прославлення стало останнім кроком у процедурі визнання чигиринського блаженного святим, інформує ГромЧе.

«Блаженний Варфоломій через свої дії показував майбутнє Чигиринщини…»

Ще задовго до сходу сонця у Чигирин з’їжджаються прочани. Прямують до Свято-Троїцького жіночого монастиря, де має відбутися прославлення святого.

– Ми приїхали щоб доторкнутися святині, отримати благодать Господню, – пояснює Уляна Ткаченко із Київщини. – Подібні події трапляються нечасто. Це справді особливий день. Тому ми тут усією родиною – із батьками та дітьми.

Ще задовго до початку ранкового богослужіння віруючі заполонили чи не всю територію Свято-Троїцького монастиря. Людмила Бакай із подругою приїхали із Черкас.

– Будемо молитися за наших воїнів і за Україну, – каже жінка. – Щоб країні нашій жилося добре. А головне – в мирі. 

Загалом цього дня до Чигирина з’їхалося майже дві тисячі вірян не лише з області, а й з усієї країни.

– Настрій святковий! Хочеться отримати благодать, яку ми вже навіть зараз відчуваємо від спілкування із православним народом, – каже  Євгеній Кравченко із Кам’янки. – Зустріли тут багатьох знайомих із усієї України! Та це й не дивно, адже подібна подія може трапитися лише раз у нашому житті! Тому залишили всі справи аби доторкнутися до цього дива.

У натовпі лише й розмов про приїзд Предстоятеля УПЦ Онуфрія та про блаженного Варфоломія. Люди з вуст у вуста передають історії чудодійств святого. Серед вірян зустрічаємо і людину, котра дослідила життя святого з усією скрупульозністю науковця.

– Веду тему монастирів та церков Чигиринщини. У свій час досліджувала і житіє блаженного Варфоломія Чигиринського, – розповідає  молодший науковий працівник національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Алла Перепелиця.

За словами Алли Іванівни, блаженний Варфоломій був Христа ради юродивим і через свої дії показував майбутнє Чигиринщини і майбутнє людей, які до нього зверталися.

– Коли він ходив Чигирином і плутав між парканами дріт, ніхто не міг зрозуміти до чого це. Збагнули вже у 60-роках, коли відбулася електрифікація Чигиринщини, – розповідає Алла Перепелиця. – Передбачив отець Варфоломій і затоплення сіл під час утворення Кременчуцького водосховища. Задовго до цього він ходив нині вже затопленими селами і кричав «Вода-води!». Його дії усі зрозуміли згодом. Передрік і голод. Стояв на колінах, молився і казав: «Бачу хрести,багато хрестів..», «Не буде гречки, будете їсти воду»…

Алла Іванівна зізнається, що досліджувати життя блаженного Варфоломія було непросто.

– Про таких людей дуже важко писати наукові праці. Три дні не могла навіть розпочати цю роботу. Лише після того, як сходила до церкви і помолилася, приступила до справи, – розповідає Алла Перепелиця.  –  Пам’ятаю, як пішки ходила до його могили, ще коли він був похований у Полуднівці. Цікаво, що після цього знайшла його метричні книги…

Тим часом віряни готуються зустрічати Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Задля цього утворюють живий коридор. Аж ось і очікувана мить – до монастиря приїздить Предстоятель Української Православної Церкви. До нього тягнуться люди і він благословляє кожного.

Незабаром розпочинається Божественна літургія. Митрополиту Київському та всієї України Онуфрію співслужать митрополит Черкаський і Канівський Софроній, єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, а також духовенство монастиря. Владика Софроній оголошує для присутніх стислий життєпис блаженного Варфоломія. 

Після читання Святого Євангелія Предстоятель Української Православної Церкви  звернувся до всіх присутніх на богослужінні зі словами проповіді.

Вклонитися святим мощам мали можливість всі, хто прибув до монастиря. Віряни не приховували, що чекали цього дня справжніх див, тож зверталися до святого за зціленнями та сприянням у всякій нужді. Відтепер рака з мощами блаженного Варфоломія стоятиме в монастирі напроти раки преподобномучениці Рафаїли Чигиринської, сподвижником якої був прославлений святий. Коли буде побудовано головний монастирський храм, ці святині будуть перенесені туди.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
-7 #2 Полковник Почкун 27.01.2015 19:45
Панове Попи та Віряни! На дворі 21 століття! В школах викладають логіку, в бібліотеках є "Забавна
Біблія " Лео Токсіля та "Листи Сатани" Марка Твена з Інтернету ці книжки --миттєво і безкоштовно,
як можно вірити в те, про що "у вас свято" і про що мелють церковники всіх мастей і релігій. Он в
Голандії продають храми під бібліотеки і кафе - щоб спасти красиві будівлі, бо в церкви ніхто не ходить
вже давно. Логічні дії тільки попів - дайте грошей, дайте грошей .....
 
 
+8 #1 Надія Василівна 16.12.2014 01:04
Варто додати, що дослідила життєвий шлях ігумені Рафаїли та блаженного Варфоломія і віднайшла їх поховання науковий співробітник НІКЗ "Чигирин" Алла Перепелиця. Завдяки її багаторічній дослідницькій праці Чигиринщині, та і всій Україні, було повернуто забуті імена тепер віднесений до сонму святих Рафаїли, Варфоломія, а також чигиринського священика, палеонтолога, краєзнавця Олексія Єримовича.
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини Як у Чигирині молилися та чекали на диво (репортаж)