Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В 2014 році Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» прийняв свого мільйонного відвідувача
16 січня 2015, 19:48 Друк

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» відзвітував про підсумки роботи за 2014 рік. 

В 2014 році об’єкти заповідника відвідало 89560 осіб. Для наших відвідувачів ми провели 2074 екскурсії. В травні 2014 року ми прийняли свого мільйонного відвідувача.

Фонди НІКЗ "Чигирин" поповнилися на 1272 предмети. І дуже приємно, що значну частину цінних і цікавих надходжень в цей складний для України час ми отримали завдяки нашим землякам, небайдужим до історії рідного краю. Сьогодні у фондах заповідника налічується 38021 предмет.

Наукові співробітники заповідника підготували 100 повідомлень та взяли участь у 35 науково-практичних конференціях, 11 з яких – міжнародні. В 2014 році було опубліковано 77 наукових статей та 18 статей в періодичній пресі. НІКЗ "Чигирин" спільно з Інститутом історії України НАН України, Черкаським національним університетом ім. Б.Хмельницького, Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України організовано та проведено IX Всеукраїнські історичні читання "Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку".

Протягом року з'явилися нові видання, підготовлені науковцями закладу: "Національний історико-культурний заповідник "Чигирин". Путівник" та книга Кукси Н.В. та Діденко Я.Л. "Чигиринщина в подорожніх нотатках відомих особистостей ХІХ-І половини ХХ століття". Нам дуже приємно відзначити, що авторський колектив у складі Кукси Н.В. та Діденко Я.Л. отримав звання лауреатів Черкаської обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича за 2014 рік за це видання.

Співробітниками заповідника підготовлено і оформлено 39 тимчасових виставок для наших відвідувачів, найпомітнішими з яких були: "Мистецькі барви Чигиринського заповідника", "Великий день. Великдень Перемоги…", "Історія забутих речей", "Благословенний і єдиний мій Чигирине, Чигирине!", "Ляльковий світ Олени Черноус", "Чигиринські родоводи (родина Сірченків-Кириченків)", "Як Шевченко єднає Україну, так "петриківка" об’єднує світ", "Обличчя Євромайдану" (фотороботи С.Вінярського).

Ми активно співпрацювали з дитячою аудиторією. У школах м.Чигирина та району проведено 9 музейних днів. Для школярів та студентів проведено 198 занять та 38 лекцій.

Вже традиційно, на базі заповідника проходили польову практику учні гімназії №1 ім. Т.Г.Шевченка з м.Олександрія Кіровоградської області. Було проведено історико-краєзнавчу практику для студентів І курсу Навчально-наукового інституту історії та філософії Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького. А на базі філіалу "Холодний Яр" проведено 4 табори-походи для учнів та студентської молоді.

Разом з учнівською молоддю району було реалізовано проект "Освітньо-творчий діалог "Чигиринський край очима дітей" (за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", МБФ "Україна 3000" та ГО "Український центр розвитку музейної справи"), в рамках якого відбувалися різноманітні майстер-класи, творчі заняття, конкурс дитячої творчості. А його підсумком стала виставка "Чигиринський край очима дітей" в музеї Б.Хмельницького та вперше надруковано спеціальні видання для дітей, співавторами та ілюстраторами яких є діти-учасники проекту: книгу-розфарбовку "Речі з музею", путівник по Чигиринщині з творчими завданнями для дітей та батьків "Оповідки козака Тараса Чигринця" та путівник-гра "Читаємо-Шукаємо-Пізнаємо".

Напередодні свята Миколая працівниками заповідника (спільно із ГО "Ми – чигиринці" та ГР "Об’єднання "Самопоміч") реалізовано проект "Майстерня Святого Миколая" та вперше прикрашено живу ялинку перед музеєм Б.Хмельницького.

Загалом, протягом року проведено 21 майстер-клас з різних видів традиційного та сучасного мистецтва.

В 2014 році НІКЗ "Чигирин" вперше взяв участь у міжнародній акції "Ніч музеїв".

В наступному році у нас багато планів та задумів.

Ми завжди раді новим зустрічам з вами!

Яніна Діденко, учений секретар

Олена Трощинська, молодший науковий співробітник

За матеріалами сайту НІКЗ "Чигирин".


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+5 #5 Голос народу 08.02.2015 23:28
Зато кожний українець відчув де відмивались нші потом добуті міліони і куди їх закопали чинуші казнокради.
 
 
+4 #4 Отакої! 05.02.2015 14:15
Цитую Геть:
Цитую Дніпро:
Забули написать що резиденція відроджена завдяки меценатству Зубика ;-)

Це той , що не проголосувпав за визнання Росії - країною-агресором?

І тут дядя Вова випендрився?
 
 
+5 #3 Геть 05.02.2015 13:35
Цитую Дніпро:
Забули написать що резиденція відроджена завдяки меценатству Зубика ;-)

Це той , що не проголосувпав за визнання Росії - країною-агресором?
 
 
+5 #2 Вдячний Вася 05.02.2015 11:51
Цитую Дніпро:
Забули написать що резиденція відроджена завдяки меценатству Зубика ;-)

Спасібо благодєтєлю! :lol:
 
 
-3 #1 Дніпро 20.01.2015 15:25
Забули написать що резиденція відроджена завдяки меценатству Зубика ;-)
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини В 2014 році Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» прийняв свого мільйонного відвідувача