Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

«Провінція»: район фактично перетворився на ЧНР (Чигиринську народну республіку), в якій правий той, хто гучніше кричить…
17 лютого 2015, 13:14 Друк

Останній місяць на Чигиринщині – справжній клубок пристрастей. Колишня гетьманська столиця, тривалий час забута Богом і владою, нині здригається від скандалів та «розборок». Точкою відліку, що сколихнула весь накопичений мул взаємних образ і звинувачень серед місцевих «еліт», стала ситуація зі зміною керівництва району. Об’єктивно стан речей з економікою району склався таким чином, що залишати все так як є, влада не має морального права (інакше тоді це буде просто не влада а казна що). Адже за останніми показниками, район вперто скочується на останні місця в області в усіх можливих параметрах – виробництво, рівень зарплат, роздрібний товарообіг.

Тому незадоволення губернатора Юрія Ткаченка роботою теперішнього керівника Олександра Дісканта, і бажання оновити кадри є закономірним. Проте наразі ситуація зайшла в глухий кут. Крихкий авторитет губернатора Ткаченка в районі ще дужче підкосила догана Президента, винесена Юрію Олеговичу «за недоліки з добору кадрів на посади голів райдержадміністрацій. Як зазначається в аналітичній статті на сайті «Провінція», Чигиринщина стала для Ткаченка своєрідним рубіконом: або він проявить себе зрілою людиною, яка здатна переконувати й доводити своє, або його очікує безславна відставка… За що і чому – читайте в статті далі: 

«Президентська догана Ткаченку за «недоліки в роботі з добору кандидатур на посади керівників місцевих державних адміністрацій...» була просто таки «вистраждана» Юрієм Олеговичем. 

Взірцевий «держиморда» Тулуб тримав регіон у долоні, як хрумке яблуко. Більшість пасіонаріїв змішалася з натовпом та не виблискувала. Протестували одинаки. 

М`який Ткаченко стати другим Тулубом фізіологічно не здатний. Більше того, він відверто «зашивається». Через брак часу. Через те, що тривалий час працював з єдиним заступником ( і той - Віталік Коваль). Через те, що психологічно важко вживається в образ. Незважаючи на адміністративний досвід (з 2005-го по 2010 роки Юрій Олегович керував обласною податковою) дуже часто здається, що він відверто губиться на масивному фоні стільця голови облдержадміністрації. 

Звідки – невпевненість, оточення з пронафталінених радників (Прокопенко, Білик ets.), які добре знають, де що погано лежить і орієнтуються в 100 і одному способі відносно законної експропріації того, що погано лежить. І не більше. 

Насправді для Ткаченка настав час «Х». Або він проявить себе зрілою людиною, яка здатна переконувати й доводити своє, або його очікує безславна відставка з тавром « у вирішальний для країни час не зумів довести, що має яйця». 

Своєрідний Рубікон для Ткаченка - ситуація в Чигиринському районі, де кілька місяців поспіль вирує колотнеча навколо призначення керівника РДА. 

Номінально районом дотепер керує ставленик Тулуба Олександр Діскант. Останнім часом він фактично самоусунувся від виконання обов`язків. І справа не лише в кримінальній справі по ньому, яка досі не розглянута в суді. Порошенко ніколи не перепризначить екс-регіонала, а з чинною обласною владою у Дісканта – очевидна обопільна криза довіри. 

Економічна ситуація погана – Чигиринщина пасе задніх за рівнем соціально-економічного розвитку, провалено мобілізацію, середній рівень зарплати – найнижчий в області. 

У кабінеті Дісканта чи не щодня відбуваються засідання- мітинги місцевої громадської організації «Народна рада». Після завершення мітингу учасники йдуть по домівках. 

Район фактично перетворився на ЧНР (Чигириську народну республіку), в якій правий той, хто гучніше кричить. 

Минулої п`ятниці це повною мірою Ткаченко відчув на собі, коли привіз до району на «смотріни» майбутнього голову РДА Наталію Нетовкіну. На адресу губернатора лунали прямі образи: «Продав місце!», «Навіщо проштовхуєш олігархів!»…

Чому Народна рада опиралися колишньому претенденту на чигиринську булаву Олегу Островському - ще можна зрозуміти.

За методами роботи Островський – класичний революціонер. Радикалізм у словах і діях в дивний спосіб вдало поєднується з раціональним веденням розгалуженого в районі бізнесу. Як це може не насторожити, наприклад, першу «тушку» колишнього складу Верховної Ради Олександра Табалова, який на Чигиринщині є конкурентом Островському по кільком напрямкам. Якщо «революціонеру» падають у руки адміністративні важелі впливу, що може завадити йому перетворити твій бізнес на пил? 

Судячи по «дзвонам» окремих видань та громадських діячів, які давно й твердо знаходяться під впливом Табалова, саме це було причиною анти-островської істерії у активістів ЧНР. 

Чим же не вгодила Народній раді вже «кульбабка божа» Наталія Нетовкіна? Діамантова мадам прийде в занедбаний район очевидно не для того, щоб мітингувати зі швондерами. Її прихід – бодай якийсь поштовх у розвитку. Глуха ЧНР – це цілина, а не звична Швейцарія…

Однак Чигирин вже зжився або з «білогарячковими» вихилясами «астронавта Калашнікова», або з підстаркуватими дивацтвами дідуся Братчика. Краще нехай керівник перебуває у тривалому відрядженні, пов`язаному з вивченням польоту зеленого змія, ніж ходить на роботу. У каламутному болоті – роздолля для швондерів. 

Тулуб вирішив би задачу простим перевіреним способом – справжніх «буйних» заспокоїли б фейсом об тейбл перевірені товариші. Для перетягування активної частини чигиринців на свій бік Ткаченку й Нетовкіній стануть у пригоді твердість, просвітництво та ставка на молоді й незашорені мізки. 

Черкаська область втратила для розвитку рік після втечі Тулуба. На зміну триріччю донецького маразму та нахабства, прийшов один рік застою. 

Ткаченку треба діяти, інакше в наступному Указі на сайті Порошенка поруч з його прізвищем появиться вже інше формулювання…

Денис Сирцов, «Провінція».


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
#3 Бужин 30.03.2015 20:26
Я родом з Чигиринщини. Про що можна говорити, коли ми живемо поняттями "губернії!?
 
 
+2 #2 Ольга 18.02.2015 16:37
зато у Павла Івановича світер Дольче Габана
 
 
+2 #1 Олександр 17.02.2015 16:33
Все правда. В каламутній водичці риба товстіша попадається. Ніякий керівник району Діскант влаштовує всіх кому по фігу доля району, а треба дерибанить землю. Прикро що таких більшість :-?
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини «Провінція»: район фактично перетворився на ЧНР (Чигиринську народну республіку), в якій правий той, хто гучніше кричить…