Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Чигиринщині промишляють «чорні копачі» бурштину
15 квітня 2015, 11:42 Друк

Тепер уже і до Черкащини докотився нехарактерний для нашого регіону промисел – нелегальне добування бурштину.

Інформація про початок нелегальних робіт з добування цього дороговартісного каменю, який являє собою рештки закам'янілої смоли хвойних дерев, почала надходити з власних джерел близько місяця тому – повідомляє «Кропива».

Нині ж вже є наочне підтвердження здійснення цього незаконного промислу на Черкащині. Так у соцмережах зявилися фото результату роботи поки невідомих копачів поблизу села Свидівок, Черкаського району. Також надходила інформація про роботу «чорних копачів» на Чигиринщині.

На чорному ринку кілограм бурштину в залежності від розмірів та якості коштує до 2 тис. доларів. В рамках України - це мільярди гривень щорічно.

Разом з цим нелегальне добування бурштину завдає непоправної шкоди екології, знищується верхній шар грунту. Бурштин добувають шляхом вимивання водою за допомогою помп. Спочатку знімається верхній шар грунту, потім за допомогою помпи та звичайного автомобільного двигуна грунт вимивається на глибину до 6-10 метрів. Сам бурштин легкий і разом з водою та мулом піднімається на поверхню, тут його і збирають підсаками разом з брудом та рослинними рештками копачі. В одному кубі глинистої породи знаходиться до 2 кг. Бурштину.

Ми вже володіємо попередньою інформацією, хто стоїть за початком впровадження цього незаконного промислу в нашому регіоні. Однак безапеляційних доказу причетності високих осіб до нього ще не маємо, тому будемо працювати в цьому напрямку.

Очевидно, що у цьому напрямку не завадило б попрацювати і екологічній інспекції та органам УМВС України в Черкаській області. 

Поки що Черкащині не загрожує «бурштинова лихоманка», але в Україні вже є негативні приклади неконтрольованого видобутку бурштину. Де влада до сьогодні не може впоратися з цією проблемою. Особливо гостро вона стоїть в Рівненській та Житомирській області. Де знищуються гектари лісу та родючого шару грунту, а нелегальний видобуток контролюють фактично кримільні структури. Для місцевих жителів, нелегальний промисел став чи не єдиною можливістю заробити.

Очевидно, що на Черкащині економічна ситуація не така складна, але проблему треба вирішувати на стадії її зародження.

Які негативні екологічні та соціальні наслідки несе незаконний видобуток бурштину можна переглянути на відео.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини На Чигиринщині промишляють «чорні копачі» бурштину