Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Мотронинський монастир у центрі скандалу: «Батюшка, может прікрить церковь? Вон сколько бендеровцев понаєхало»
05 травня 2015, 11:01 Друк

Неоднозначними враженнями від поїздки на Чигиринщину поділилася на своїй сторінці у Фейсбук черкащанка  Світлана Скрипчинська:

«Не можу не поділитися. Вже три дні після поїздки до Холодного Яру намагаюсь пояснити собі як так могло статися, що на тій землі де пролилася кров наших земляків , що боронили свою землю від клятого москаля, у Мотринському монастирі , в якому козаки святили зброю на "враги і супостати" земля котрого полита кров’ю , господарює той самий москаль, тобто церква московського патріархату?! Коли я стояла в церкві невільно стала свідком розмови черниці з священиком. Викладаю мовою оригіналу:

"Батюшка, может прикрить церковь? Вон сколько бендеровцев понаєхало! Єщо утащат чево нєбуть. 

"Не нужно сестра обострять конфликт , они скоро уєдут." 

Ви уявляєте як вони нам раді,а ми ж були лише у вишиванках та говорили рідною мовою! А коли почали відправляти панахиду на чужій для нас мові мій терпець урвався,я швидко покинула територію монастиря з відчуттям огиди і болю. І одне лише питання крутилося в моїй голові:" Ну коли, коли ми будемо господарями на своїй землі?" Це так принизливо,коли країна агресор має необмежені права та можливості на святих для нас землях, коли ми не можемо почути щиру молитву,на своїй рідній мові, з вуст священика, який так само вболіває як і ти з приводу тої трагедії що сталася! Та винуватити нема кого - самі винні! Кожен, хто був в неділю в Холодному Яру, хто був там до нас! Цього не можна допускати, це треба змінювати, радикально і безповоротно!

Ми боролися проти церкви московського патріархату у с.Велика Севастянівка і згуртована громада перемогла. Тепер прихід повний народу,там особлива атмосфера! А де ж громада тут???

А ще мені дуже цікаво скільки податку за землю платять москалі,адже монастир займає значну територію? В мене передчуття що жодної копієчки, бо ж ми добрі. Хоча це не добро,а зло проти власного народу»…


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
#1 sherlok1 17.05.2015 15:18
27 октября 1990 года Архиерейский Собор Русской Православной Церкви принял Определение об Украинской Православной Церкви, которым нашей Церкви была дарована самостоятельность в управлении. В тот же день Святейший Патриарх Московский и всея Руси Алексий II подписал Грамоту, которой благословлялось «быть отныне Православной Украинской Церкви независимой и самостоятельной в своем управлении»
Глупо быть глупым
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини Мотронинський монастир у центрі скандалу: «Батюшка, может прікрить церковь? Вон сколько бендеровцев понаєхало»