Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Унікальну козацьку церкву на Чигиринщині освятив патріарх Філарет (ФОТО)
27 липня 2015, 10:47 Друк

Патріарх Філарет освятив на хуторі Буда, що на Чигиринщині, першу в Україні козацьку церкву останнього отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. Нині минає 325 років від дня його народження.

Цей праведний у свій час був прикладом для холодноярівців, які до останнього боролися за свободу та державність. Тому саме в цій знаковій місцині і звели храм на його честь. Петра Калнишевського указом Катерини ІІ довічно заслали до Соловецького монастиря. Там він провів аж чверть століття. Навіть коли отримав прощення, все одно лишався ченцем у монастирі.

– Він сказав, що не вийде зі своєї ями, доки Україна не буде свобідною, – переповідає предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. – Петро Калнишевський прожив 112 років. І ми віримо, що сьогодні він молиться за Україну, бо вона бореться з агресором. Наш праведний переміг терпінням і стражданням. І саме в пам’ять про такого святого ми сьогодні освятили цей храм. Для того, щоби наш народ надихався подвигом пращурів і захищав свою країну. З нами Бог, бо з нами правда!

На Соловках, де помер Петро Калнишевський, його могила не збереглася. Символічна ж є обабіч церкви. Коли три роки тому заклали її перший камінь, головний будівничий разом із однодумцями побували в місцях, що пов’язані з кошовим отаманом.

– Ми взяли трохи землі з Хортиці, на Соловках і з його родового помістя в Пустовійтівці, – розповідає ініціатор зведення церкви Олег Островський. – І всю цю землю поклали в символічну могилу Петра Калнишевського, що біля храму. Тепер кожен патріот може його тут вшанувати. Ми повинні пам’ятати тих, хто зберіг цю землю для нас.

Сама церква дерев’яна. І вона – перша в Україні на честь цього святого. Храм у козацькому стилі з ексклюзивними деталями. Хрести на його куполах виростають із тризубів. В амвоні ж умурований камінь, привезений із Соловків. А всередині церкви – унікальний іконостас. Його тримають на руках різьблені з дерева козаки-запорожці.

– Іконостас два роки вирізьблювали галицькі майстри, – розповідає настоятель церкви святого праведного Петра Калнишевського Василь Циріль. – Такого більш ніде немає. Ми поєднали в одному храмі дві ідеї – козацтва та Візантії, щоби люди могли відчути ту ревність, силу духу та волі святого Петра Калнишевського.

Цю церкву звели коштом меценатів. Це – її ідейники Олег і Леся Островські, генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський, колишній народний депутат Сергій Терещук та ін. Долучився і голова Черкаської ОДА. Усі – отримали благословення від патріарха Філарета.

– Ушановуючи Петра Калнишевського, який віддав своє життя за волю України, ми показуємо ворогам, що пам’ятаємо свою історію та своїх героїв, – зауважує Юрій Ткаченко. – Таким чином ми посилюємо дух наших військових. Калнишевський – приклад того, як силою духу й вірою в Бога можна побороти агресора.

Очільник області сподівається, що цей храм стане духовним центром для паломництва українців. А головне – об’єднає вірян.

За інформацією Черкаської ОДА, фото: видання ІнфоМІСТ.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини Унікальну козацьку церкву на Чигиринщині освятив патріарх Філарет (ФОТО)