Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Буді туристів «варять» у козацькому чані з травами
31 серпня 2015, 16:27 Друк

Як залучити до козацького краю ще більше туристів та чим здивувати аби вони ще не раз поверталися сюди за незабутніми враженнями – відповіді на ці питання власники туристичного бізнесу Чигиринщини вирішили шукати спільно. Зовсім нещодавно місцеві ресторатори, підприємці, майстри та власники готелів об’єдналися у громадську організацію – Туристичний рух Чигиринщини.  І вже мають вдосталь ідей із завоювання українського туриста – пише ГромЧе.

– У першу чергу ми повинні  бути корисними одне одному. Нині нам  часто бракує координації дій – інколи до останнього не знаємо які заходи готують партнери. Тож почати варто зі створення єдиного подієвого календаря, куди було б внесено усі цікаві фестивалі та свята, що мають відбутися на Чигиринщині впродовж року. Таким чином і туристи дізнаються, що життя тут вирує,  – звертається до учасників Туристичного руху Чигиринщини під час чергової зустрічі голова організації Леся Островська.

Вже сьогодні громадська організація активно співпрацює із туристичними агентствами, веде перемовини з приводу участі у цілому ряді виставкових та святкових заходів, розробляє власний логотип та сайт. А ще – учасники узялися активно переймати кращий досвід одне в одного! Бо ж зізнаються – попри те, що працюють на одній території, досі достеменно і не знали якими  цікавинками завойовують серця туристів партнери. 

Екскурсію музейно-етнографічним комплексом «Дикий хутір» проводить його власниця – Леся Островська. Однією із родзинок закладу називає музей, що може похвалитися унікальними експонатами часів Коліївщини та Холодноярської республіки під керівництвом В.Чучупаки.

– Ось такі коси, наприклад, були головною зброєю в руках селян під час Коліївщини. А ось тут у нас унікальна колекція натільних хрестів, що були знайдені на території Холодного Яру, – детально пояснює пані Леся.

Проводить гостей і до стилізованої криївки партизанів, де можна відчути дух епохи Холодноярської республіки. Особливо ж пишається заклад українським прапором, підписаним бійцями Айдару козацького підрозділу Холодного Яру.

Окрасою хутора Буда стала також унікальна козацька церква імені Петра Калнишевського. Ініціаторами побудови храму стали Олег та Леся Островські. А освятив його Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

– Це єдина в Європі церква імені останнього кошового отамана Петра Калнишевського, а також єдина в Холодному Яру українська церква. Вона унікальна в багатьох аспектах. Наприклад, більш ніде ви не побачите іконостасу з надписом «З нами Бог і Україна». Його вирізьбили майстри із Західної України, – відзначає Леся Петрівна.

А щоб туристи, які приїздять поглянути на знаменитий дуб Максима Залізняка, мали змогу відпочити не лише духовно, а й фізично на «Дикому хуторі» працює кілька гостьових будиночків. 

– У Хаті Отамана ми зберегли справжню грубу. І ця автентичність гостям дуже до смаку, – констатує Леся Островська. – Натомість у Хаті Берегині є справжня українська піч, глиняна долівка… Саме цю сільську простоту і романтику українці нині дуже цінують.

На сусідньому подвір’ї пані Леся демонструє  ще одну родзинку - козацький чан, який підігрівається багаттям знизу. Тут гостям влаштовують процедури, не гірші за СПА. До води обов’язково додають цілющі трави. Аби ж досягти повного ефекту пропонують відпочити «на сіновалі» - у будиночку, де можна виспатися на ароматному сіні!

Слоганом ГО «Туристичний Рух Чигиринщини» учасники визнали слова легендарного письменника Юрія Горліса-Горського «Ми ще повернемось!» Це знаково для Холодного Яру і Чигиринщини.

До речі, у ході зустрічі, слоганом ГО «Туристичний Рух Чигиринщини» учасники визнали слова легендарного письменника Юрія Горліса-Горського «Ми ще повернемось!». Активісти переконані – це знакові слова для Холодного Яру і Чигиринщини. Адже всі, хто тут побував, прагнуть повернутись ще раз!


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини На Буді туристів «варять» у козацькому чані з травами