Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Чигирині експерти розкриють секрети бізнесу для лінивих
02 жовтня 2015, 09:58 Друк

Гектар землі та мінімальні капіталовкладення… Хто б повірив, що цього достатньо аби започаткувати власну перспективну справу, що приноситиме прибуток впродовж ста років? Однак, експерти стверджують – у горіхівництві це можливо! 

– Попит на горіх величезний. Лише у Європі дефіцит горіхової сировини складає 100 тисяч тон. І при цьому тут практично немає вільних земель під горіхові сади. Не менш перспективний ринок збуту – це і країни Близького Сходу. Горіх на цій території  практично не росте, однак попит на нього високий. Тому горіхівництво на сьогодні – вкрай перспективний для українців бізнес, – стверджує директор департаменту садівництва та овочівництва ТОВ АПК «Маїс» Олександр Самойленко.  

Створення саме промислового горіхового саду можливе навіть на земельній ділянці від одного гектару. Це той мінімальний обсяг, що дозволяє зібрати партію сировини відповідної якості.

– Поодинокі дерева – не той формат, що дозволяє отримувати гідний прибуток. Адже у результаті ми маємо досить неоднорідну сировину. А от вже з гектару горіхового саду є можливість сформувати партію високої якості, що відповідно впливає і на ціну, – констатує Олександр Самойленко.

Експерт стверджує – аби закласти гектар горіхового саду на сьогодні потрібні мінімальні капіталовкладення. Йдеться про суму у 20-22 тисячі гривень, що порівняно із будь-якою іншою інвестицією – просто мізерні кошти. Так, наприклад, аби засадити гектар промислового  яблуневого саду лише за саджанці доведеться заплатити як мінімум 125 тисяч гривень. Цікаво, що на перший врожай горіхів можна розраховувати вже на 4-5 рік після посадки. На 7-8 рік сад досягне 50-ти відсотків врожайності. І починаючи з 15 і до ста років стабільно даватиме повноцінний врожай. 

– У перші ж роки у міжряддях можна висаджувати також будь-які культури – від капусти до смородини аби земля не простоювала, – констатує експерт.

У тому, що такий підхід дійсно працює і дає результати під час поїздки до Грузії на власні очі переконалась голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна.

–  Наприклад для регіону Зугдіді саме горіхівництво стало порятунком від занепаду. Тут кожна родина має гектар чи два насаджень фундуку. Сировину постачають провідним кондитерським компаніям світу. І в результаті місцеві мають можливість достойно заробляти навіть без особливих фінансових та трудових затрат. В Італії горіхівництво і взагалі називають бізнесом для лінивих! – відзначає громадська діячка.

Успіх Зугдіді незабаром може повторити Чигиринщина. З тією лише різницею, що тут найбільш перспективним є вирощування грецького горіха. Це підтверджують зокрема науковці Української горіхової асоціації. 

– Аби показати, що горхівництво на Чигиринщині – дійсно хороша можливість для кожного зацікавленого, а не примарна мрія, 9 жовтня проведемо у Чигирині спеціалізований форум за участю експертів, які розкажуть про всі аспекти цього бізнесу. До участі запрошуємо всіх – як фермерів та підприємців, які шукають нові можливості, так і тих, хто лише замислюється над створенням власного саду і не знає з чого почати. Цікавою тема горіхівництва може бути і для демобілізованих воїнів АТО, які планують одержати земельну ділянку і започаткувати власне господарство, – відзначає Наталія Нетовкіна.

Під час форуму експерти розкриють алгоритм створення горіхового саду. А ще – розкажуть з чого розпочати організацію кооперативу та як використати передбачене законодавством право на безкоштовне одержання земельної ділянки для ведення особистого господарства чи садівництва та.

Форум розвитку підприємництва відбудеться 9 жовтня о 10.00 в актовому залі Чигиринського економіко-правового коледжу (м.Чигирин, вул.Замкова, 86). Захід відбудеться за ініціативи Громадянського руху «За процвітання Черкащини» та за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації, Міністерства соціальної політики та Української академії наук. Кількість учасників обмежена. Щоб гарантовано взяти участь, потрібно до 7 жовтня включно зареєструватися за тел. (093)160-40-73. Проїзд, кава-паузи та обід – за власний рахунок учасників. 

Джерело: ГромЧе.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини У Чигирині експерти розкриють секрети бізнесу для лінивих