Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Суботові вандали ледь не розібрали столітній вітряк
22 квітня 2016, 13:08 Друк

DSCN7728-636x477Суботівському вітряку більше сотні років. Час бере гору, проте людський фактор – теж одна з причин його занедбаного та пошарпаного стану. ГО «Українська млинологічна асоціація» вже не один рік займається порятунком вітряків по всій країні. Нині дійшла черга і до суботівського.

– Вітряк у плачевному стані. Пошкоджена обшивка і багато сміття усередині. Вандалізм процвітає, але з цим можна і потрібно боротися,  – розповідає Назар Лавріненко – історик, голова ГО «Українська млинологічна асоціація». – Необхідно замінити зовнішнє покриття, підлогу, двері, відновити механізми. Загальна реставрація буде коштувати не менше сорока тисяч гривень. До роботи з відновлення плануємо долучати місцевий актив та волонтерів.

Суботівський вітряк має механізм «німецького» типу. Його особливість у тому, що все приміщення обертається навколо стовпа, розташованого всередині. На території Чигиринщини є ще два подібні млини, однак і вони не в найкращому стані.

– Ці пам’ятки архітектури, як старі люди – їх ніби багато, а потім в один момент вони зникають узагалі, – каже Назар Лавріненко. – Всі вітряки ми відновлюємо на своїх місцях, так щоб вони були дієздатними. Основна мета цєї роботи –  продовжити їхнє існування, аби ще не одне покоління могло побачити, що таке вітряк взагалі.

Джерело: ГромЧе

DSCN7729DSCN7731


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини У Суботові вандали ледь не розібрали столітній вітряк