Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Холодному Яру вшанували легендарного повстанця
25 квітня 2016, 07:54 Друк

DSCF1962У Холодному Яру урочисто відкрили пам’ятник на могилі одного з провідників гайдамаччини Гната Голого.

Долучилися до вшанування запорізького козака й представники обласної влади, зокрема заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко.

У 30-40-х роках 18 століття загін Гната Голого діяв в околицях Тульчина, Немирова та Звенигородки. Остання історична згадка про отамана гайдамаків датована 1748 роком. За свідченнями істориків, похований він був при в’їзді в Холодноярський ліс.

– Радий, що до вшанування героя гайдамаччини Гната Голого сьогодні долучилося стільки молоді чи не з усіх куточків України, – зазначив Сергій Овчаренко. – Це свідчить про те, що кожен з нас пам’ятає свою історію, шанує традиції. Пишаюся тим, що у ці дні ми згадали про одного із засновників гайдамацького руху на Черкащині Гната Голого, який згодом  став для холодноярських бійців у 20-ті роки 20 століття натхненником та яскравим прикладом.

Нагадаємо, саме про Гната Голого, ярого борця за волю України, писав Іван Карпенко-Карий у своїй історичній драмі «Сава Чалий». Тож не дивно, що рядки з його твору увіковічнили у камені на могилі відомого гайдамаки.

DSCF1982

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Місцеві новини У Холодному Яру вшанували легендарного повстанця