Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Знайомий незнайомець Віктор Тимошенко
12 вересня 2014, 09:29 Друк

Сергій Шульга, Автор

Знайомий незнайомець Віктор Тимошенко

Парламентарій, економіст, підприємець, політик, податківець, митник і …контрабандист…

Сайт remarka.net.ua вже публікував статті про деяких одіозних людей. Але ми хочемо приділити увагу всім добрим людям, які були записані у історію Черкаської області далеко не золотими літерами. В.В.Зубик, В.А.Тимошенко, В.М.Нічипоренко, … Сьогодні ми хочемо звернути вашу увагу ще до однієї дуже цікавої особистості.

Депутат Верховної Ради – «мажоритарник» Віктор Тимошенко – яскравий представник кривавого режиму Януковича, скинутого українцями під час Революції гідності. У революції у борні за свободу і демократію склали голови сотні українських патріотів. Але завдяки ній же при владі можуть залишитись і прислужники режиму. Виборцям 198 ВО знову випала «честь» обирати депутата Верховної Ради за мажоритарною системою. І їхнім обранцем цілком знову може стати Віктор Тимошенко.

В перші дні перебування в ВРУ само висуванець Віктор Тимошенко «затушкувався» з фракцією Партії регіонів, і підтримував все, що пропонувала партія влади. Він - один із тих, хто підтримав «диктаторські закони» 16 січня. Наслідком ухвалення цих законів стало кровопролиття на майдані, організоване Януковичем і його поплічниками. Кожен, хто проголосував за них не тільки навічно зганьбив себе, але й, хоч і не прямо, проте винен у смерті майданівців. Нехай Тимошенко особисто не відрубував голови патріотів у Маріїнському парку, не розстрілював мирних демонстрантів зі снайперки. Але його голос, відданий за «диктаторські закон», не менше вбивчий ніж за кулі кривавих рейтарів режиму. Кров українців на руках і совісті тих, хто ухвалював «диктаторські закони». Вітчизна мусить знати своїх «антигероїв».

Вибори-вибори - кандидати…

Слова грубої, але справедливої пісеньки про кандидатів, відомої із к/ф «День виборів», як найкраще ілюструє вибори по мажоритарній системі. Системі яка давно дискредитувала себе. Система, яка дозволяє пролазити у найвищий законодавчий орган від різного штибу пройдисвітів до відвертих кримінальних елементів.

Ось-ось стартує нова виборча кампанія. Але що це змінить?  

На шести із семи округів Черкащини у 2012 році мандати здобули законспіровані прислужники «яничарів». І тепер вони, завдяки тому, що перевибори відбудуться за старим виборчим законом, мають всі шанси регенеруватись у новому складі Верховної Ради.

Один із них - депутат-мажоритарник Віктор Тимошенко.

У статусі народного депутата України Віктор Тимошенко побував двічі.

Вперше нардепом він став у 2002 році, вигравши вибори на виборчому окрузі № 197 із центром у Смілі.

Депутат-«метелик»

Однією із «фішок» його піар-кампанії став знаменитий футбольний матч у Смілі між командою ветеранів «Динамо» і місцевою командою «Локомотив». Коштувало це кандидату кругленьку суму. Але, це виявилось вигідним капіталовкладенням. Вдячності смілянських футбольних болільників не було меж. Автор був присутній на цьому «історичному» для кампанії матчі, і на власні очі бачив, що вільних місць на трибунах смілянського стадіону не було. Не дивно, що сміляни тоді проголосували за Тимошенко.

За чотири роки депутатства Віктор Тимошенко змінив чотири фракції. Своїм членством депутат почергово ощасливив «Єдину Україну», «Регіони України», Народну партію і Соцпартію. Депутат порхав із фракції у фракцію як метелик-капустянка по капустяній грядці.

Друге пришестя

Політреформа часів Помаранчевої революції, за якою вибори в парламент відбувались виключно за партійними списками завадила Віктору Тимошенко продовжити депутатську кар’єру у складі ВРУ.  За період із 2007 по 2012 Віктор Тимошенко обіймав різні посади державної служби. У 2007 році він встиг попрацювати начальником управління організації роботи з крупними платниками податків Державної податкової адміністрації України, головою Держкомітету харчової промисловості, після чого знову повернувся у ДПА. У квітні 2010 році обійняв посаду Львівської митниці, а у жовтні 2011 року очолив Кримську митницю, яку добровільно покинув  у січні 2012 року.

Але і реінкарнація у політику не забарилась. Знову спливти на поверхню політичного життя Тимошенко дозволило відновлення змішаної системи, за якою половину складу депкорпусу Ради обирали за мажоритарною системою.

Висунувся і зразу ж і оскандалився

Для повернення в депутатський «рай» Віктор Тимошенко знову обрав Смілу, що була центром 198 виборчого округу. Наш герой на виборах 2012 року хвацько обійшов 18 конкурентів і став нардепом. За його кандидатуру віддали голоси 25 тисяч виборців, що складає 29 відсотків.

У чому ж секрет злету популярності Віктора Тимошенко, якого жителі Смілянського та Кам’янського району не бачили щонайменше п’ять років?

Все банально просто. За любов виборців Віктор Тимошенко щедро платив готівкою. Точніше, обіцяв щедро заплатити, але заплатив не всім.

За голос, відданий за Віктора Тимошенко, виборцю пропонували 100 гривень. Оформляли це як матеріальну допомогу. Після виборів, кожному із куплених обіцяли дати ще по 150 гривень. По 50 гривень до і після виборів обіцяли і «вербувальникам», які знаходили виборців, готових продатись.

«Схема» працювала просто. «Вербувальники», із числа місцевих жителів, знаходили і приводили «загітованих» у заздалегідь визначене місце – приватний двір. Там оформлювали і видавали «матеріальну допомогу». В мережі інтернет досі можна знайти відео «процесу», див. посиланняпосилання2.

Сподвижники само висуванця, у режимі конспірації для чогось збирали паспортні дані виборців. Роздавались виборцям і гроші. Жителям села Будки пропонували від цього кандидата по 100 гривень.

Першу частину суму куплені виборці і «вербувальники», начебто отримали, а от друга частина «траншу» дісталась не всім. 

Про це черкаським журналістам розповідали учасники схеми, із якими не розрахувались. Видання «Проголовне» про це писало у червні 2013 року.

Про підкуп виборців на користь цього ж кандидата повідомляла і центральна преса.

Фальшування бачили, але мандат не відібрали

Численні сигнали про організацію скупівлі голосів виборців командою Віктора Тимошенко спонукали міліцейську перевірку.

У пресі повідомлялось, що правоохоронні орган, нібито, виявили факти масштабних фальсифікацій в окрузі №198 під час передвиборної кампанії 2012 року, у тому числі факти підкупу виборців. І в зв’язку із цим до Вищого адміністративного суду України було подане звернення про позбавлення народного депутата Віктора Тимошенко депутатських повноважень.

Про це повідомили видання у січні та у лютому цього року «Кореспондент» та newsru.ua.

Однак, мандат у депутата так і не забрали. Чи то хтось не добачає, а чи то в когось грошей кури не клюють?  

Політик і …контрабандист

Отримавши мандат депутата ВРУ Віктор Тимошенкопішов працювати у Комітет з питань податкової та митної політики.

Інтерес до питань податкової та митної політики нардепа не випадковий. Бізнес-кар’єра Віктора Тимошенко тісно переплітається із контрабандними поставками в Україну китайського шир потребу.

Тимошенко пов’язують із діяльністю низки фірм, які були прикриттям для ввозу і легалізації в Україні контрабандних товарів із Китаю. Флагманом в ескадрі таких фірм було ПП «Добро», яке працювало у туристичному бізнесі. У власники підприємства приписують Віктора Тимошенко. У кримінальних колах цю групу контрабандистів називають «Добряки», за назвою тур фірми.

Незаконна діяльність фірми і всієї бригади «Вітька і Ко» (теж одна із неофіційних назв угруповання) полягала у поставках в Україну товарів легкої промисловості із КНР, їх супровід, проходження кордону та реалізації на українських ринках. В час першого депутатства Віктор Тимошенко, за інформацією різних джерел, контролював мало не всі потоки китайської контрабанди в Україну.

Детальніше із цією стороною життя і діяльності Віктора Тимошенко можна ознайомитись із публікацій «Контрабандные бароны Украины. Часть 1: чего не знает Президент», інтернет-видання «Україна кримінальна».

«Контрабандные бароны Украины. Часть 1: чего не знает Президент», там же, «Васильковый цвет контрабанды», сайт «ОРД» і «Васильковый цвет контрабанды - 2», там же «Васильковый цвет контрабанды — 2»

Біографічна довідка:

Тимошенко Віктор Анатолійович, народився 13 вересня 1969 року в селі Кодаки, Васильківського району, Київської області. Після служби в армії пішов у бізнес. До 2002 року обіймав посади гендиректора ТОВ «Пінекл», голови правління та спостережної ради АКБ «Легбанк», голови правління Смілянсько-Кам'янського цукровиробничого об'єднання та президента АКБ «Легбанк».

Має дві вищі освіти. Закінчив Київський політехнічний інститут, за спеціальністю інженер-хімік-технолог і Національну академію державної податкової служби України, здобувши фах юриста. Заслужений економіст України із лютого 2004 року.

 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ Усяка всячина Знайомий незнайомець Віктор Тимошенко