Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Одеські фіскали передали НІКЗ "Чигирині" півсотні історичних експонатів
03 квітня 2018, 14:21 Друк

68c8346aaca460 експонатів, які визнані культурними або історичними цінностями, передані до фонду НІКЗ «Чигирин».Серед них: бронзова монета із давньогрецького міста Істрія датована 475-460рр. до н.е. та мідна монета IV в. до н.е. часів Філіппа ІІ, батька Олександра Македонського, з головою Аполлона на аверсі та вершником на реверсі.

Про це інформує прес-служба Головного управління ДФС в Одеській області

Цінним експонатом є також бронзова орнаментована каблучка. Вона покрита не тільки натуральною зеленою патиною, а й таємницею середньовічної модниці, якій належала.

Історико-культурною цінністю та музейними експонатами визнані також 5 фотографічних карток. На них - перепоховання лейтенанта Шмідта та 3 матросів, розстріляних на острові Березань у 1906 році. Як свідчить запис на звороті однієї із світлин, події відбуваються у 1917 році в Севастополі.

У переданому нумізматичному розмаїтті, на думку фахівців, особливе місце займають перші радянські гроші, яких називали в народі «совзнаками», «ленінськими грошима» та «метеликами», - банкноти 1919 року випуску «Расчетный знак РСФСР» та їх альтернатива – «Билет Государственного Казначейства главного командования вооруженными силами на юге России» барона Врангеля теж 1919 року.

І наостанок, скромний за номіналом, але багатий історично -  "Разменный билет города Одессы, 10 рублей 1917 года».

Всі старожитності були вилучені одеськими митниками при спробах їх незаконного вивезення за межі України.

До НІКЗ «Чигирин» вони передані після культурознавчої експертизи і відповідних рішень суду та Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Одеські фіскали передали НІКЗ "Чигирині" півсотні історичних експонатів