Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні репетиторів змусять платити податки
11 лютого 2019, 13:10 Друк

34cc58322c1a96e409d4e74a23343409 1503368486 1000 1000Вчителі, які займають репетиторством повинні задекларувати свої доходи. Податкову декларацію слід подавати щороку до 1 травня за місцем реєстрації. Сплачувати податки - до 1 серпня.

Отримані від репетиторства гроші обкладають податком 18%. Також відраховують військовий збір - 1,5%. За несвоєчасну сплату передбачення штраф - 20% несплаченої суми внеску.

Якщо репетитор не зареєстрований, як фізична особа - підприємець, він повинен включити додаткові доходи отримані від занять до загального річного оподатковуваного доходу.

"У нас не можливо контролювати вчителів і викладачів, які додатково займаються з учнями. Податки сплачують близько одного відсотка репетиторів. Приміром, у Німеччині є мережа закладів для репетиторства "Шкільна допомога". Усе законно і відокремлено від школи", - розказує Gazeta.ua керівник Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Віктор Громовий.

В Україні не потрібно отримувати спеціальний дозвіл або ліцензію на репетиторство.

"У нас часто вчитель додатково займається зі своїми учнями - після ЗНО настала епоха репетиторів. Будучи директором гімназії, я намагався утвердити етичний кодекс репетитора - шукати клієнтів не у своїй групі з англійської чи мови, - додає експерт. - Я ще роздрукував і роздав усім вчителям пакет документів щодо реєстрації фізичною особою-підприємцем. Ніхто не зареєструвався. Хоча у 2004-му єдиний податок складав 100 гривень, а заробляли репетитори до 3 тисяч. Щоб якось покращити ситуацію, перш за все потрібно створити такі умови у школі, щоб відпала потреба займатися додатково".

Цьогоріч задекларувати доходи українцям потрібно, якщо вони отримані не від податкових агентів – юросіб, ФОПів.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні репетиторів змусять платити податки