Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині синоптики радять аграріям не зволікати з початком сівби
12 березня 2019, 12:36 Друк

поле або фермерствоЗавдяки теплим повітряним течіям, що надходять із заходу, вже більше місяця переважає дуже тепла погода, яка за середньодобовими температурами повітря випереджає календар практично на місяць. Як наслідок, на середину лютого озимина відновила вегетацію в південних та окремих західних районах України, а 6 березня і на Черкащині.

Про це повідомив головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

Такі строки початку вегетації вважаються ранніми і найбільш сприятливими для формування майбутнього урожаю озимих зернових. Особливо для слабкорозвинених посівів, які мають можливість кущитись та формувати кореневу систему при низькій висоті сонця і короткому світловому дні.

Незважаючи на теплу та вітряну погоду, верхні шари грунту на полях області ще сильно зволожені і не дозволяють техніці виїхати на поля. Середня температура грунту на глибині 10 см становить +2+3°.

За попереднім прогнозом, березень і надалі вестиме себе як типовий перехідний місяць. Та й за статистикою, після лютневого тепла дружніх весен не буває.

А це значить, що на підвищеному температурному фоні спостерігатимуться часті затоки холоду та посилений вітер з невеликими дощами  в окремі дні.

Тож, зважаючи на умови для швидкого висушування грунту, не слід зволікати з початком весняної сівби та вчасним закриттям вологи в грунті.

Пшениця яра, овес, ячмінь, чечевиця, горох та з городніх – селера, морква, редис, петрушка, пастернак, цибуля-чорнушка цілком комфортно почувають себе навіть у непрогрітому грунті та вважаються стійкими до заморозків і витримують до 8° морозу.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині синоптики радять аграріям не зволікати з початком сівби