Ремарка: наш погляд на події


«ЧЕСНО» оцінив Терещука так само, як і Олійника
05 серпня 2012, 17:17 Друк

Tereschuk-12-08-05А кому зараз легко, Сергію Миколайовичу?Громадянський рух ЧЕСНО проаналізував відповідність діючих депутатів Верховної Ради України шістьом критеріям доброчесності депутата.

Передню публікацію, яка містить інформацію про висновки руху ЧЕСНО стосовно Володимира Миколайовича Олійника, читати ТУТ.

Ця стаття присвячена іншому народному депутату від Черкащини -  Сергію Миколайовичу Терещуку.

 

Відсутність фактів порушень прав і свобод людини

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Терещука Сергія Миколайовича Критерію його причетності до порушень прав і свобод людини згідно з методологією Руху встановлено не було. Таким чином, Терещук Сергій Миколайович, на думку Руху ЧЕСНО, відповідає Критерію.

 

Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Терещук Сергій Миколайович залишався членом фракції Блоку Литвина (Фракція Народної Партії у Верховній Раді України), за списком якого його було обрано до парламенту. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи». Таким чином, Терещук Сергій Миколайович, на думку Руху ЧЕСНО, відповідає Критерію.

 

Непричетність до корупційних дій

Комітет виборців України зафіксував, що у січні 2002 року під час кампанії з виборів народних депутатів України заступник голови Черкаської облдержадміністрації Терещук Сергій Миколайович, який був кандидатом по виборчому округу 195 від блоку «За ЄдУ», та керівники АТ «Маїс» і Черкаської ресурсної кампанії відвідали обласну лікарню і передали для лікування хворих із сільської місцевості набір медикаментів. Ця інформація не є підтвердженням вини Терещука Сергія Миколайовича у вчиненні правопорушення, але дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до непрямого підкупу виборців та використання адміністративного ресурсу під час виборів.

Відповідно до методології Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати України, непрямий підкуп виборців та використання адміністративного ресурсу можна вважати причетністю до корупційних дій. Таким чином, за методологією оцінювання доброчесності кандидатів, можна зробити оцінку, що Терещук Сергій Миколайович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

 

Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Терещука Сергія Миколайовича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Терещук Сергій Миколайович не відповів у встановлений законом строк.

За результатами аналізу наявної в Руху ЧЕСНО інформації щодо відповідності народного депутата України Терещука Сергія Миколайовича Критерію невідповідності задекларованих ним доходів і майна способу його життя згідно з методологією Руху встановлено не було.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Терещук Сергій Миколайович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

 

Особисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Терещук Сергій Миколайович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 5 квітня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 23 лютого 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Терещук Сергій Миколайович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

 

Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкових та вечірніх пленарних засідань парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Терещук Сергій Миколайович був присутній на 54 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 66% пленарних засідань Верховної Ради України.

Протягом 2011 року народний депутат Терещук Сергій Миколайович був членом Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Інформацію щодо відвідування засідань Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин народним депутатом Терещуком Сергієм Миколайовичем секретаріат Комітету на запит Руху ЧЕСНО не надав.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України, вважається його невідповідністю Критерію. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Терещук Сергій Миколайович не відповідає Критерію.


Ремарка:  Ще один Миколайович не пройшов тест. Не здивувало. Важко робити кар’єру в наскрізь корумпованій державі і залишатися чистим…

Создание качественных сайтов любой степени сложности RODC: Сайт создать | Создание сайтов | Сделать сайт | Продвижение сайтов | Раскрутка сайта | Дизайн сайтов
AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter
Пам'ятайте про коректність у висловах при написанні коментарів.

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Вибори-2012 «ЧЕСНО» оцінив Терещука так само, як і Олійника