Ремарка: наш погляд на події


Рух «ЧЕСНО» стверджує: Ігор Савченко порушив усе, що міг
17 серпня 2012, 06:57 Друк

Savchenko-plakatПродовжуємо публікувати висновки Громадянського руху ЧЕСНО щодо відповідності діючих депутатів Верховної Ради України шістьом критеріям доброчесності депутата.

Ви також можете прочитати публікації, які містять інформацію про висновки руху ЧЕСНО стосовно: Олійника В.М., Терещука С.М.

 

Ця стаття присвячена народному депутату від Черкащини -  Ігорю Васильовичу Савченку.


 

Відсутність фактів порушень прав і свобод людини

У ніч на 4 лютого 2010 року на територію компанії «Еконія», що розташована у м.Золотоноша Черкаської області проникло близько 40-50 озброєних людей, які захопили офісні, виробничі та складські приміщення чим повністю паралізували виробничий процес. За інформацією ЗМІ, а саме журналістів ІА «Антирейдер», керували організацією рейдерського захвату депутати партії БЮТ Губський Богдан та Савченко І.В. 

Зазначена інформація не є підтвердженням вини народного депутата України Савченка Ігоря Васильовича у вчиненні правопорушень, однак дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до порушень прав людини, зокрема, права власності. Таким чином, Савченко Ігор Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.


Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців

Після набуття повноважень народного депутата Верховної Ради VІ скликання Савченком Ігорем Васильовичем його членство в опозиційній фракції Блоку Юлії Тимошенко (Фракція «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина»), за списком якого він був обраний до парламенту,  21.09.2010 було припинено, а 05.10.2010 він увійшов до складу провладної фракції Партії регіонів у Верховній Раді України. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати, невідповідністю депутата Критерію вважається кардинальна зміна політичної позиції шляхом переходу з опозиційної до провладної фракції, більше ніж один перехід з однієї фракції депутатів до іншої чи підписання депутатом, який входив до складу опозиційної фракції, Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи». Таким чином, Савченко Ігор Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.


Непричетність до корупційних дій

10 квітня 2008 року народний депутат Леся Оробець звернулася до Президента України Віктора Ющенка втрутитися у ситуацію, стверджуючи, що група народних депутатів України від Блоку Юлії Тимошенко, в тому числі Савченко Ігор Васильович, здійснюють масове скуповування або взяття в оренду на тривалі терміни великих земельних площ, в тому числі сільськогосподарського призначення, у Київській області в той час, як діє мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

 З того ж питання до Президента України звертався народний депутат Григорій Омельченко.

 В обох депутатських запитах йшлося про те, що незаконні оборудки з землею проводилися через Київський науково–дослідний інститут землеустрою, який до обрання його народним депутатом очолював Савченко Ігор Васильович  Про ці ж події йдеться в статті видання «Україна молода» «Чия земля? Губського!!!».

У зверненні народного депутата Лесі Оробець йдеться також про те, що з метою посилення власного адміністративного ресурсу Савченком Ігорем Васильовичем, Бондаревим К.А. та Осикою С.Г. здійснюються заходи щодо розстановки підконтрольних їм людей на керівні посади районних Управлінь земельних ресурсів та відділів Державного земельного кадастру, які здійснюють контроль та погодження виділення земельних ділянок на території Київської області. На підтвердження цього – ситуація, коли троє депутатів Броварської районної ради Київської області від фракції БЮТ Олексій Дармограй, Юрій Васильків і Сергій Лаптєв заявили на прес-конференції, що 22 лютого 2008 року відбулася спроба рейдерського захоплення Броварського районного управління земельних ресурсів, за яким стоять нардепи від БЮТ Савченко Ігор Васильович та Володимир Воєводін. 22 лютого Савченко Ігор Васильович та ще кілька осіб прибули буцімто для перевірки діяльності управління, проте зібрали усіх працівників та зачитали 2 накази, у яких йшлося про кадрові перестановки в управлінні.  Таким чином роботу управління 22.02.2008 року було блоковано.

Вищезазначені факти свідчать про зловживання Савченком Ігорем Васильовичем своїми депутатськими повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, тому він не відповідає Критерію.


Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Савченка Ігоря Васильовича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Савченко Ігор Васильович не відповів у встановлений законом строк.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Савченко Ігор Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.


Особисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Савченко Ігор Васильович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на вечірньому пленарному засіданні парламенту 19 квітня 2011 року та вечірньому пленарному засіданні парламенту 21 квітня 2011 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях. Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Савченко Ігор Васильович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.


Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкових та вечірніх пленарних засідань парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Савченко Ігор Васильович був присутній на 73 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 89% пленарних засідань Верховної Ради України, проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Савченко Ігор Васильович  був членом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності . Згідно з даними протоколів засідань цього Комітету, упродовж 2011 року було проведено 38 засідань Комітету. Савченко Ігор Васильович був присутній на 27 засіданнях Комітету, тобто на 71% всіх засідань Комітету, проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи на менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Савченко Ігор Васильович не відповідає Критерію.


Ремарка:  Вітаємо Ігоря Савченка! Поки що він беззаперечний лідер серед парламентарів-порушників.

Создание качественных сайтов любой степени сложности RODC: Сайт создать | Создание сайтов | Сделать сайт | Продвижение сайтов | Раскрутка сайта | Дизайн сайтов
AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter
Пам'ятайте про коректність у висловах при написанні коментарів.

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Вибори-2012 Рух «ЧЕСНО» стверджує: Ігор Савченко порушив усе, що міг