Ремарка: наш погляд на події


Голова Золотоніської райради вважає себе царьом?
22 листопада 2012, 21:30 Друк

12-11-22-SobchenkoПриклад «зразкового» хамства щодо кандидата в депутати України і зневаги до голосів виборців свого району продемонстрував голова Золотоніської районної ради Микола Собченко.

Усе почалося з того, що учора на засідання сесії Золотоніської районної ради не пустили переможця виборів по 197-му мажоритарному округу, у який входить і Золотоніський район, Леоніда Даценка, повідомляє «Про Головне».

Спочатку, коли Даценко із журналістами зайшов до райради, двері сесійної зали кинулись захищати грудьми дві жіночки. Вони суворо попередили, що пускати опозиціонера заборонено. Мовляв, вхід лише для запрошених, депутатів та «поважних осіб», таких, скажімо, як опонент Даценка на окрузі Віталій Полях. Одна із «воротарок» так захопилась своєю «рятівною» місією, що кинулась бити фотоапарат журналісту, який знімав увесь цей цирк. Інша побігла доповідати голові райради про спробу порушити «державний кордон».

12-11-22-Sobchenko-1Нервова чиновниця, яка спробувала побити журналісту фотоапаратПорадившись із головою райдержадміністрації, голова райради Микола Собченко питання щодо того, щоб заборонити Даценкові бути присутнім на сесії, виніс на голосування. Проти проголосувало лише 13 народних обранців. Решта — сором’язливо промовчали. Разом із Даценком депутати випхали із зали і свого колегу, депутата Чорнобаївської райради Юрія Сушка.

«Як людина, за яку проголосувало 28 тисяч жителів Золотоніського, Канівського та Черкаського районів, третина всіх жителів округу, я прийшов послухати про ті проблеми, які гостро стоять у вашому районі. Я пообіцяв людям відстоювати їхні інтереси, тому маю бути в курсі всього, чим живе Золотоніщина. А ви — порушуєте закон, адже я маю право бути присутнім на сесії. Разом зі мною за двері ви виставляєте своїх виборців», — спокійно зауважив Даценко, виходячи за двері.

«Я знаю, що мені можна порушувать, а що ні», — недбало кинув голова.

І тут не стримались депутати райради від «Батьківщини» і «Фронту Змін».

«Мені соромно, що вперше за усю історію Черкащини із сесійної зали виставили народного депутата, — виступила депутат від «Батьківщини» Тетяна Говоркова. — Сьогодні у Леоніда Даценка немає посвідчення ЦВК, однак завтра воно буде обов’язково, і як ми тоді будемо з ним співпрацювати? Як Ви, пане голово, будете просити його порушувати питання району у Верховній Раді?»

«От коли те посвідчення буде, тоді і поговоримо», — зверхньо кинув Микола Собченко.

«Тоді вже не ви будете з ним говорити, бо з такою поведінкою довго не очолюватимете районну раду», — відрізала Говоркова.

Потім депутат підняла те питання, порушення якого і стало причиною «видалення» Даценка із сесійної зали, — фальсифікації виборів і  участі в них влади.

«Серед сфальшованих протоколів були і протоколи із золотоніських дільниць, тому ми маємо дати оцінку або роботі голів ДВК, або роботі членів ОВК, які були до цього причетними. Ми мусимо вимагати від правоохоронних органів об’єктивного розслідування виборчих злочинів. Більше того, після погрому «Беркуту» на столі окружкому я знайшла листочок із телефоном нашої голови райдержадміністрації Оксани Криницької. Саме з нею постійно радився голова ОВК Максим Онищенко, який зіграв ключову роль у фальшуванні, а вона, напевне, передавала всю інформацію безпосередньо Сергію Тулубу», — заявила депутат.

«Я не знаю Онищенка», — відповіла на закид Криницька.

Однак її виправдання більшість присутніх всерйоз не сприйняли.

Після Говоркової виступив Юрій Овдієнко, депутат райради від «Фронту Змін». Такого жорсткого спічу у Золотоноші давно не пам’ятають.

«Я людина поміркована, однак коли відбуваються такі брутальні, цинічні речі, я не можу бути спокійним! Невже ми погоджуємось, щоб ті «нащадки поліцаїв», які вкрали у народу його вибір, залишались безкарними», — емоційно заявив Овдієнко.

Опозиційні депутати поставили на голосування два звернення — до Генпрокуратури з вимогою розслідувати фальсифікації і до ЦВК з вимогою встановити результат вибори. Двічі більшість депутатів піднімали руки за те, щоб звернення направить, і двічі голова робив вигляд, що цього не бачить.

«Не набирається більшість», — завчено повторював Собченко.

На знак протесту проти ігнорування рішення сесії опозиційні депутати покинули сесійну залу. Однак пообіцяли, якщо голова райради не підпише прийнятих більшістю звернень, вони зберуть позачергову сесію. І там, можливо, постане питання, чи потрібен депутатському корпусу такий свавільний голова.


Тетяна Воронцова


Відео користувача YouTube Wlad Brova

Создание качественных сайтов любой степени сложности RODC: Сайт создать | Создание сайтов | Сделать сайт | Продвижение сайтов | Раскрутка сайта | Дизайн сайтов
AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter
Пам'ятайте про коректність у висловах при написанні коментарів.

  


Ви на сторінці: Головна ТЕМИ АХТУНГ! Голова Золотоніської райради вважає себе царьом?